NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Adana - Karabük Otobüs Seferleri

Adana Karabük Otobüs Bileti

Adana’dan Karabük’e otobüs ile yolculuk süresi 11 - 11,5 saat arasında değişmektedir. Karabük otogarı şehrin merkezinde olduğu için ulaşım çok kolay sağlanmaktadır. Buradan Adana için kalkan otobüsler, Aksaray – Ankara – Gerede güzergahını takip ederek varış noktasına gelirler. İki şehrin arasındaki mesafe ise 705 km’dir.

Karabük için sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunuyor. Metro Turizm, Has Turizm ve Lüks Adana Turizm bunlardan bazılarıdır. Bu firmaların otobüslerinde televizyon, müzik yayını ve bu özellikleri kullanabilmeniz için kulaklık bulunmaktadır. Bilet fiyatı ve firmaya göre ise bazı otobüslerde internet ve rahat koltuk gibi özellikleri de bulmanız mümkün.

Karabük’te bulunan İncekaya Kanyonu şehrin doğal güzelliklerinden biridir. Bir diğeri de Tokatlı Kanyonudur. Burası insana huzur veren bir alandır. Tarihi görüntüsüyle dikkat çeken Köprülü Mehmet Paşa Camisi, Karabük’ün önemli yapıları arasındadır. Şehrin doğa harikalarından biri olan Sorgun Yaylası, sıcak havalarda insanların uğrak noktası olmaktadır. Karabük’te önemli tarihi eserlerin sergilendiği Kent Tarihi Müzesini görmeye gidebilirsiniz.

İncekaya Su Kemeri, Karabük’ün gösterişli yapıları arasındadır. Burası şehre gelen herkesin merak ettiği yerlerden biridir. Safranbolu ilçesinde yer alan Yazıköy ise kültürel ve tarihi açıdan büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda bu köy ilçenin en kalabalık köyüdür. Buraya kadar gelmişken Bulak Mağarası da ziyaret edilebilir. Doğa yürüyüşleri içinse Çitdere Tabiat Koruma Alanı en ideal yerlerdendir. Burada çeşitli birçok hayvan bulunmaktadır.

Adana - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saattir.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Adana otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr