NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Afyon - Karabük Otobüs Seferleri

Afyon Karabük Otobüs Bileti

Termal kaplıcaları ile ünlü bir şehir olan Afyon, Karabük’e 448 km’lik mesafede yer alıyor. Mesafenin az olması nedeniyle karayolu ulaşımı yaygın hale gelmiştir. Otobüs yolculuğu için Afyon Otogarından (AFTAŞ) bilet satın alabiliyorsunuz ancak otogara kadar gitmeden biletinizi onlinebilet.com üzerinden de hiç bir ek ücret ödemeden satın alabilirsiniz. Afyon - Karabük arası yolculuk yaklaşık 5,5 saat sürmektedir. Otobüsler Polatlı – Ankara güzergahı üzerinden giderek Karabük otogarına varırlar. Otogar, şehir merkezindeki Ergenekon mahallesindedir.

Otobüs yolculuğu için iki şehir arasında sefer düzenleyen tek bir firma bulunuyor. Bu firmalar arasından Afyon’dan Karabük’e yalnızca Metro Turizm ile seyahat edebiliyorsunuz. Araç içerisinde televizyon, 2+1 koltuk, wireless, müzik ve usb gibi özellikler bulunuyor. Bu özellikler yolcuların sıkılmamaları için sunulan hizmetler arasındadır.

Batı Karadeniz’in tarihiyle, doğal güzellikleriyle en gözde kentlerinden biri olan Karabük, Hititlerden Selçuk uygarlığına kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapıyor. Gezi turunuzun ilk durağı Müze Kent Safranbolu olabilir. Buradan çıktıktan sonra birbirlerinin önünü kapatmayan şekilde tasarlanan Safranbolu evlerini görebilirsiniz. Mimarisinin yanı sıra muhteşem doğanın ortasında yarattığı eşsiz görünümle İncekaya Su Kemeri de görülmelidir. Buraya yakın mesafede bulunan Köprülü Mehmet Paşa Cami de şehrin değerli yapıları arasındadır. El işçiliğinin her türlüsünün yer aldığı Arasta Çarşısında meşhur Safranbolu lokumu ile birlikte güzel bir kahve içebilirsiniz. Yöre halkı tarafından namazgah olarak da bilinen Hıdırlık Tepsinde muhteşem manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Yerin altındaki mucizevi görüntüyü keşfetmek isterseniz de Bulak Mağarasında bir geziye çıkabilirsiniz.

Afyon - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 75 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 6 saat 50 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Afyon otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr