NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Aydın - Alanya Otobüs Seferleri

Aydın Alanya Otobüs Bileti

Araçlar genellikle İzmir otogarından gelip Aydın otogarına uğrayarak Çavdır güzergahı üzerinden Antalya'ya inmekte ve sonrasında 133 km'lik Antalya - Alanya rotasına devam etmektedir.

Toplamda yolculuk mesafesi yaklaşık 480 kilometre olup otobüs ile ortalama 7 saat sürmektedir. İki noktanın karayolculuğu için kısa sayılabilecek bir mesafede olması ve otobüslerin modern donanıma sahip olması dikkate alındığında keyifli bir seyahatin sizi beklediğini söylebiliriz.

Bu güzergahta hizmet veren çok sayıda firma bulunmakta ve bu durum da sefer sayılarına yansımaktadır. Gün içerisinde çok sayıda sefer imkanı bulunması sayesinde ise genellikle bilet bulmak konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Ancak özellikle yaz aylarında araçlar oldukça hızlı bir şekilde dolabilmektedir ve bu nedenle de yaz aylarında ya da bayramlar, yarıyıl tatili gibi yoğunluk yaşanabilecek dönemlerde biletleri mümkün olduğunca erken satın almakta fayda vardır.

Alanya denildiğinde ilk akla gelen yerlerden bazıları Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi, Dim Çayı, Kleopatra Plajı, Sapadere Kanyonu ve Kızıl Kule’dir.

Aydın - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 55 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Aydın otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr