NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Aydın - Karabük Otobüs Seferleri

Aydın Karabük Otobüs Bileti

Birçok tatil bölgesini içerisinde barındıran Aydın, Muğla karayolu üzerinde bulunan otogarında Karabük’e sefer düzenleyen otobüs firmalarına yer veriyor. Aradaki mesafe yaklaşık 774 km’dir ve Karabük’e sefer düzenleyen tek firma olan Metro Turizm ile yolculuklar ortalama 14 saati buluyor. Otobüslerin sağladığı hizmetler arasında koltuk televizyonu ve müzik yayını gibi özellikler bulunmaktadır.

Karabük için yola çıkan otobüslerin izlediği güzergah Denizli – Adapazarı – Bolu illeridir. Aydın’dan başlayan yolculuğunuz Karabük’ün merkezde yer alan Ergenekon Mahallesindeki Karabük Otogarında son bulmaktadır. Buradan otobüslerin servisleri ile gideceğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Karabük’ün mağaraları ve kanyonları şehrin doğal güzelliklerini oluşturuyor. En önemli mağaraları arasında Bulak Mencilis Mağarası ve Hızar Mağarası yer alıyor. Bulak mağarası şehir merkezine yakın bir yerde bulunurken, Hızar Mağarası ise Safranbolu ilçesindedir. Bir diğer doğal güzellik olan kanyonları ise Şeker kanyonu, Tokatlı Kanyonu ve Kirpe Kanyonudur. Bu kanyonlar Karabük’ün tabiat harikası olarak öne çıkmayı başarmıştır. Karabük’ün görülmesi gereken müzeleri arasında Kaymakamlar Evi ve Safranbolu Kent Tarihi Müzesi bulunuyor. Şehrin ören yerleri arasında ise Hadrianapolis Kentindeki harabeler bulunuyor. Bu harabeler özellikle turistik açıdan yoğun ilgi gösterilen bir yer olmuştur. Tüm bunların yanı sıra Karabük’e gelindiğinde Yenice Ormanlarını, Eflani Göletlerini ve meşhur yaylalarını görmeden ve en önemlisi de çeşitli birçok türdeki ünlü Safranbolu lokumlarından yemeden kesinlikle dönmeyin. 

Aydın - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 90 TL olup, bilet fiyatları 90 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 14 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Aydın otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr