NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Balıkesir - Karabük

Balıkesir - Karabük Otobüs Seferleri

Balıkesir Karabük Otobüs Bileti

Karabük ile ülkemizin en gözde tatil şehirlerinden biri olan Balıkesir arasındaki mesafe yaklaşık 572 km’dir. Otobüs yolculuğunun süresi ise 9 saat kadardır. Özellikle yaz aylarında Balıkesir Otogarında oldukça yoğun bir kalabalık yaşanmaktadır. Bu otogardan Karabük’e sefer düzenleyen Metro Turizm ile seyahat edebilir ve otobüs biletinizi onlinebilet.com'dan kolayca satın alabilirsiniz.

Metro Turizm, yolculuk boyunca Bursa – Bolu – Gerede güzergahını takip ederek Karabük’e gelir. Otobüslerde televizyon ve müzik yayını gibi özellikler bulunuyor. İki şehir arasında direk olarak uçak yolculuğu mümkün olmadığı için otobüslerin yanı sıra özel araçlarla da yolculuk sıkça kullanılıyor.

Karabük, yaklaşık 11 yıl önce Zonguldak’tan ayrılarak tek başına bir il statüsüne kavuşmuştur. Karabük’ün il sınırları içerisinde bulunan Yenice Ormanları görülmeye değer bir alanı oluşturuyor. Bu ormana hangi mevsim olursa olsun ilgi büyüktür. Yolunuz Yörük Köyüne düşerse buradaki Sipahioğlu Konağına uğrayabilirsiniz. 300 senelik bir tarihi geçmişi bulunan bu konağın bazı katları müze haline getirilmiştir. Karabük’e gelip de Safranbolu’ya gitmemek olmaz. Burada görülecek birçok yer bulunuyor. İlk olarak Safranbolu Kent Tarihi Müzesine gidebilirsiniz. Burada ilçenin tüm tarihi geçmişi sergileniyor. Bulak Mağarası da oldukça ilgi çeken bir yerdir. Mağaranın içerisine aydınlatmalar yapılarak daha modern hale getirilmiştir. Yörenin değişmez lezzetleri arasında Kuyu Kebabı yer alıyor. Bunun yanı sıra Şehzade Pilavı, Bükme ve Zerde de şehrin en meşhur yemeklerindendir.

Balıkesir - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 8 saat 45 dakikadır.

Günde ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Balıkesir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr