NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Burdur - Karabük Otobüs Seferleri

Burdur Karabük Otobüs Bileti

Burdur’un şehir merkezinde bulunan otogarı, birçok yerel otobüs firmasıyla çeşitli şehirlere sefer düzenliyor. Bunlardan biri olan Karabük’e Metro Turizm ile yolculuk yapabilirsiniz. Burdur ile Karabük arasındaki mesafe 596 km’dir. Yolculuk süresi ise otobüs ile 8,5 saati bulmaktadır.

Burdur’dan hareket eden otobüsler Isparta – Afyon – Ankara güzergahı üzerinden Karabük’e gitmektedirler. Bu şehirden Karabük’e yalnızca Metro Turizm ile yolculuk yapabilirsiniz. Bu firmanın araçlarında koltuk arkası televizyonu ve müzik yayını özellikleri bulunuyor. Yolculuk sonunda Karabük otogarına gelmiş olacaksınız. Otogarın merkezde olması birçok yere ulaşımı kolay hale getirmiştir.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan mağara ve kanyonlarını gezebilirsiniz. Bulak Mağarasını keşfettikten sonra İnkekaya Su Kemerine kolaylıkla gidebilirsiniz. Buraya vardıktan sonra görüntüsüyle insanı büyüleyen Kristal Terası görebilirsiniz. Bu terastan Tokatlı Kanyonunu seyredebilirsiniz. Terasa yakın olan Tokatlı Kanyonunu da gezdikten sonra diğer kanyonları da görmeye gidebilirsiniz. Bu kanyonlar arasında Şeker Kanyonu ve Sakaralan Kanyonu bulunuyor. Daha sonra Göktepe Yaylası olarak da bilinen Göktepe Tabiat Parkına uğrayabilirsiniz. Bu park özellikle yaz aylarında en iyi piknik alanlarından birini oluşturmaktadır. Esencik Gölet’i de mutlaka görülmelidir. Bu gölet’in etrafında piknik masaları bulunmaktadır. Bu alan şehir merkezine 11 km mesafededir. Şehrin tarihi değerlerini de ziyaret edebilirsiniz. Bunlardan biri de Kent Tarihi Müzesidir. Bu müzede Karabük’ün güzel ilçesi Safranbolu ile ilgili birçok eser sergilenmektedir.

Burdur - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 20 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Burdur otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr