NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Eskişehir - Karabük

Eskişehir - Karabük Otobüs Seferleri

Eskişehir Karabük Otobüs Bileti

Öğrenci şehri olarak bilinen, eşsiz güzelliklere sahip Eskişehir ile Karabük arasındaki mesafe 422 km’dir. Karabük’te havalimanı bulunmadığı için iki şehir arasında uçak yolculu yapılamıyor. Mesafenin 500 km’nin altında olması da otobüs yolculuğunu daha yaygın hale getirmiştir. Şehir merkezine yakın olan Eskişehir Otogarına otobüs ve minibüslerin yanı sıra tramvayla da ulaşabilirsiniz.

Eskişehir’den Karabük’e yalnızca Metro Turizm sefer düzenlemektedir. Firmanın araçları Bilecik – Adapazarı – Bolu güzergahı üzerinden giderek Karabük’e varırlar.

Karabük’te güzel zaman geçirmenizi sağlayacak birçok hamam bulunuyor. Yeni Hamam veya Yazıköy Hamamı, en çok gidilenler yer arasındadır. Doğa ortamının tadını çıkarmak isterseniz tarif edilemez güzellikteki kanyonlarına gitmelisiniz. Bu kanyonlardan Şeker Kanyonu ve Tokatlı Kanyonunu tercih edebilirsiniz. Şehrin en çok bilinen camileri ise Köprülü Mehmet Paşa Camisi ve Eski Camidir. Karabük’e geldiğinizde bu camileri görmeniz tavsiye edilir. Tarihi açıdan görülecek birçok mekan bulunuyor. İlk olarak Safranbolu ilçesine giderek oradaki tarihi evleri gezebilirsiniz. Daha sonra müze olarak kullanılan konakları ziyaret edebilirsiniz. Sipahioğlu Konağı ve Mümtazlar Evi ilk akla gelenler arasındadır. Karabük’te ayrıca Hadrianapolis Antik Kentini, Yenice Ormanlarını, Bulak Mağarasını ve Safranbolu Kent Tarihi Müzesini mutlaka görmelisiniz. Burada en meşhur olan lezzetli yemekler ise Orman Kebabı ve Bükmedir. Tatlı olarak ise ünlü Safranbolu Lokumunu mutlaka yemelisiniz.

Eskişehir - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 5 saat 45 dakikadır.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Eskişehir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr