NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Giresun - Karabük

Giresun - Karabük Otobüs Seferleri

Giresun Karabük Otobüs Bileti

Kültürel ve tarihi açıdan zenginlikleriyle bilinen Giresun’dan Karabük’e otobüs ile ulaşım yaklaşık 10 – 11 saat sürüyor. Otobüsler Ordu – Samsun – Boyabat güzergahını izleyerek Karabük’e varırlar. Giresun ile Karabük arasındaki mesafe 627 km’dir. Karadeniz sahil yolu üzerinde yer alan Giresun otogarı, birçok otobüs firması ile Karabük’e sefer düzenlemektedir.

Giresun'dan Karabük’e Metro Turizm – Ulusoy Seyahat ile seyahat etme şansınız bulunuyor. Metro Turizm’de koltuk televizyonu özelliği bulunurken Ulusoy Seyahat’te ise televizyonun yanı sıra wireless, müzik ve usb gibi özellikler de bulunuyor. 11 saate yakın seyahat sırasında özellikle wireless özelliği yolcular için büyük önem taşıyor.

Karabük’ün meşhur kanyonları Safranbolu ilçesinde yer alıyor. Bunlardan öne çıkanları İncekaya, Tokatlı, Kirpe ve Şeker Kanyonudur. Bir diğer ilçesi olan Eskipazar’a yolu düşen herkes Asar Kalesini görmeye gider. Bu kalenin hemen yanında bir dere bulunmaktadır. Bu ilçeye gelmişken hemen yakınındaki Ovacık ilçesine geçerek Hadrianapolis Harabeleri de mutlaka görülmelidir. Karabük’ün yayları da tam bir doğa harikasıdır. Bu yaylalar arasında Sorkun yaylası, Dede Yaylası ve Avdan Yaylası yer alıyor. Bu şehirde birçok mağara da bulunuyor. En dikkat çekenleri ise Hızar ve Bulak Mağaralarıdır. Bu gibi yerler Karabük’ün turizm açısından zengin hale gelmesini sağlamıştır. Burada yenilebilecek meşhur yemekler ise kuyu kebabı, bükme ve pirinç çorbasıdır.

Giresun - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Giresun otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr