NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

İzmit - Alanya Otobüs Seferleri

İzmit Alanya Otobüs Bileti

Kocaeli'nin bir ilçesi olarak da bilinen İzmit'den Alanya'ya yapılan otobüs yolculuklarında araçlar Kütahya ve Afyon'u geçtikten sonra Burdur veya Isparta üzerinden Antalya'ya inmekte, sonrasında ise sahil yolu üzerinden Alanya'ya ulaşmaktadır.

Ortalama 717 km'den oluşan bu seyahatiniz otobüs ile 10 - 11 saat aralığında sürmektedir. Ancak taşıyıcı firmaların değişken olarak uygulamış olduğu yolcu indir - bindirlerin ve mola noktalarının sayısı seyahat süresini etkileyebilmektedir.

İzmit’ten Alanya’ya otobüs yol güzergahı genellikle Afyon, Antalya şeklinde ilerlemektedir. Alanya’ya gelmek isteyenler için çok sayıda firma alternatifi bulunmakta ve bu durum da sefer sayılarına yansımaktadır. Gün içerisinde çok sayıda sefer imkanı bulunması sayesinde ise bilet bulmakta ciddi sıkıntılarla karşılaşılmamaktadır. Ancak yine de yaz aylarında ya da bayramlar ve yarıyıl tatili gibi yoğun dönemlerde seyahat etmeyi planlayanların biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Alanya’ya geleceklerin ziyaret edebilecekleri noktalardan bazıları Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı ve Sapadere Kanyonu’dur.

İzmit - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 95 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saat 45 dakikadır.

Günde ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya İzmit otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr