NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

İzmit - Sinop Otobüs Seferleri

İzmit Sinop Otobüs Bileti

Karadeniz’in en güzel liman şehri olan Sinop, İzmit’ten 585 km uzaklıkta bulunuyor. Otobüsle Sinop’a gelmek için 9 - 9,5 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Düzce, Çerkeş, Tosya ve Boyabat güzergahlarından geçerek keyifli bir yolculuk yapmış olacaksınız. Ulusoy Turizm'in hizmet verdiği İzmit - Sinop arası otobüs seferlerine onlinebilet.com aracılığı ile ulaşabilir, biletlerinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Tatilci bir ruha sahipseniz Sinop’a geldiğinizde ilk uğramak isteyeceğiniz yerlerden biri Akliman olabilir. Burada denize girebilir, güzel vakit geçirebilirsiniz. Daha sakin ve gözlerden uzak bir yerde sahil havası almak isterseniz de Yuvam plajı tavsiye edilebilir. Gezi turunuza ara verip bir şeyler atıştırmak için Sinop’un ünlü mekanı Teyze’nin Yeri’nde lezzetli mantılar yiyebilirsiniz. Daha hafif lezzetler içinse birçok balık mekanı bulmanız mümkün olacaktır.
 
Gezip görmeye devam ederken Sinop Cezaevi mutlaka görülmeli. Cezaevi olması sizi ürkütmesin artık müze olarak kullanılıyor. Yıllar önce Sabahattin Ali gibi birçok ünlü yazar burada kalmıştır. Meşhur Aldırma Gönül şarkısı burada yazılmıştır. Sinop kalesi de şehrin en önemli tarihi mekanlarından biridir. Ayrıca limana çok yakın olduğu için orada balık tutan insanları görmek mümkün. Sinop’tan dönerken anı olarak saklamak için keten ürünler, gemi maketleri ve el yapımı bıçaklar alabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak Hamsilos Koyu, Sarıkum Gölü, Hamsilos Koyu, Ayancık Akgöl ve Erfelek Tatlıca Şelalelerini görmeden gitmeyin.

İzmit - Sinop Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Sinop İzmit otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sinop'ta Ne Yenir?
Sinop'un meşhur yemekleri..
Hamsilos Koyu
Çam ormanları ile denizin muhteşem birleşmesi..
Erfelek Tatlıca Şelaleleri
Sakin ve huzur verici doğa harikası..
Sinop'ta Gezilecek Yerler
Sinop'a gittiğinizde görmeniz gereken yerlerin listesi.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr