NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Kırıkkale - Karabük

Kırıkkale - Karabük Otobüs Seferleri

Kırıkkale Karabük Otobüs Bileti

Karabük, camileri ve türbeleri ile ünlü şehrimiz Kırıkkale’ye 4 saatlik bir mesafede bulunuyor. Kırıkkale otogarı, Kırşehir yolu üzerindedir. 294 km’lik bu mesafe için Süha Turizm ile yolculuk yapabilirsiniz. Firmanın otobüslerinde yolculara kapsamlı özelikler sunulmaktadır. Araçlarda müzik, televizyon ve internet gibi özellikler bulunuyor.

Süha Turizm ile yapacağınız yolculuklar Ankara – Gerede güzergahı üzerinden gerçekleşmektedir. İki şehir arasındaki mesafenin 300 km’nin altında oluşu özel araçlarla da yolculuk yapmayı yaygınlaştırmıştır. Aynı zamanda yolculuğun 4 saat sürmesi nedeniyle Kırıkkale’den Karabük’e günü birlik de gidip gelinebilmektedir.

Karabük’ün Safranbolu kadar Eskipazar ilçesi de çok meşhurdur. Bu ilçede bulunan Asar Kalesini görmeye gidebilirsiniz. Daha sonra Eskipazar’ın ardından Ovacık’a geçebilirsiniz. Ünlü Hadrianapolis Harabeleri bu ilçededir. Şehrin doğal güzellikleri arasında yer alan yaylalarını da gezebilirsiniz. Dede Yaylası ve Sorgun Yaylası ilk akla gelenler arasındadır. Karabük’ün mağaralarını gezmeye gidebilirsiniz. Bulak Mağarasının yanı sıra Hızar Mağarası da öne çıkmıştır. Eşsiz güzellikteki kanyonlarını gezmemek olmaz. İncekaya ve Tokatlı Kanyonuna ilgi büyüktür. Bu kanyonların yanı sıra Şeker Kanyonu ve Kirpe Kanyonuna da gidebilirsiniz. Görülecek tarihi mekanlar ise şehrin büyük önem taşıyan müzeleridir. Safranbolu Kent Tarihi Müzesi başta olmak üzere Mümtazlar Evi ve Sipahioğlu Konağı da görülmeye değer müzeler arasındadır. Şehrin önemli camileri arasında ise Köprülü Mehmet Paşa Camisi ve Ulu Cami bulunuyor.

Kırıkkale - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 45 TL olup, bilet fiyatları 45 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Kırıkkale otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr