NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Kırşehir - Karabük

Kırşehir - Karabük Otobüs Seferleri

Kırşehir Karabük Otobüs Bileti

Tarihi yapıların yanı sıra kaplıcalarıyla da öne çıkan bir şehir olan Kırşehir ile Karabük arasında yaklaşık 386 km’lik bir mesafe vardır. Ankara yolu üzerindeki Meytaş kavşağında yer alan ve geçtiğimiz sene açılışı yapılan yeni Kırşehir otogarından Karabük için sefer düzenleyen otobüslere bilet alabilirsiniz. Kırşehir’den ortalama 5 - 5,5 saatlik bir yolculuk yaparak Karabük’e varabilirsiniz.

Kırşehir Karabük otobüs bileti almak için tek firma seçeneği Süha Turizm'dir. Otobüsler Kırıkkale – Ankara – Gerede güzergahını izleyerek Karabük’te yolculuğu tamamlarlar. Süha Turizm’in otobüslerinde genellikle televizyon, müzik ve internet gibi özellikler bulunmakta, yolculuk süresi daha rahat geçmektedir.

Karabük’te bulunan tarihi yapılar dikkat çekmektedir. Bu tarihi yapıların çoğu Safranbolu’da bulunmaktadır. İlçenin muhteşem mimarisiyle dikkat çeken evleri ve konaklarını görmek için Safranbolu sokaklarında ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz. Sipahioğlu Konağını gezmek için Yörük köyüne gitmelisiniz. Buradan sonra Hıdırlık Tepesine çıkabilirsiniz. Bu tepeden ilçeyi seyretme şansınız bulunuyor. Daha sonra Safranbolu Kent Tarihi Müzesine gidebilirsiniz. Müzenin bahçesinde görebileceğiniz bir Saat Kulesi bulunuyor. Karabük’te Bulak Köyüne gittiğinizde Bulak Mağarasını mutlaka gezmelisiniz. Mağaranın içinde uzun bir merdiven yolculuğu yapmanız gerekiyor. Karabük’te görülmesi tavsiye edilen Kaymakamlar Gezi Evi, eşsiz güzellikteki kanyonları ve temiz bir orman havası alabileceğiniz mesire alanlarını da görmeyi ihmal etmeyin. Meşhur kanyonları Şeker Kanyonu, Tokatlı Kanyonu ve İncekaya Kanyonudur. Bu şehirde ünlü olmuş lezzetler ise Safranbolu Bükmesi, kuyu kebabı ve şehzade pilavıdır.

Kırşehir - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 50 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Kırşehir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr