NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Kütahya - Karabük

Kütahya - Karabük Otobüs Seferleri

Kütahya Karabük Otobüs Bileti

Karabük, kaplıcaları ve porselenleri ile ünlü şehrimiz Kütahya’ya 459 km mesafededir. 7 saat süren bir otobüs yolculuğunun ardından Karabük’e varmış olursunuz. Karabük’e sefer düzenleyen otobüsler şehir merkezindeki otogardan kalkıyor. Yolculuğun sona erdiği yer ise Karabük Otogarıdır. Otogar şehrin Ergenekon Mahallesinde yer almaktadır.

Kütahya'dan Karabük’e otobüs ile ulaşım için bir firma bulunuyor. Metro Turizm’in Eskişehir – Bilecik – Bolu güzergahı üzerinden ilerleyen otobüsleri ile bu şehre yolculuk yapabilirsiniz.

Karabük’e gelen birçok ziyaretçinin ilk duraklarından biri Safranbolu oluyor. Burada özellikle tarihi değerleri yüksek birçok yer görebilirsiniz. İlk olarak Hıdırlık Tepesine gidebilirsiniz. Namazgah da denilen bu tepeye çıktığınızda ilçeyi en yüksek noktadan seyretmiş olursunuz. Daha sonra ilçedeki Safranbolu Kent Tarihi Müzesine uğrayabilirsiniz. Meşhur Bulak Mağarasını görmek için Yörük Köyüne gitmelisiniz. Köyün görüntüsü minyatür Safranbolu gibidir. Şehrin en güzel mesire alanlarından biri olan Yenice Ormanlarına gittiğinizde Eğriova Gölet’ini görebilirsiniz. Karabük’te alışveriş için bir yer ararsanız Yemeniciler Çarşısı size aradığınız birçok şeyi sunacaktır. Bu şehirde görmeniz gereken birbirinden güzel birçok yayla da bulunuyor. Bu yaylalar arasında Sorkun Yaylası ve Ulu Yayla bulunuyor. Doğal güzellikler arasında yer alan kanyonlara gitmeyi de unutmayın. Bu kanyonlar İncekaya Kanyonu, Tokatlı Kanyonu ve Şeker Kanyonudur. Buraya gelen ziyaretçilerin en çok yediği yemeklerse pirinç çorbası, kuyu kebabı, orman kebabı ve şehzade pilavıdır.

Kütahya - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 65 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 7 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Kütahya otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr