NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Denizli Otobüs Bileti > Nevşehir - Denizli

Nevşehir - Denizli Otobüs Seferleri

Nevşehir Denizli Otobüs Bileti

Okumak, çalışmak, yakınlarını ziyaret etmek ya da yeni bir şehri keşfetmek amacıyla Nevşehir’den Denizli’ye gelmek isteyenler ulaşım aracı olarak otobüsleri kullanabilirler. İki şehir arasında hem Nevşehirliler Seyahat gibi yerel firmalar, hem de Metro Turizm gibi ulusal firmalar hizmet vermektedir. Toplam seyahat süresi 9 saat civarında olup bu süre hava şartlarına, yol durumuna ve seyahat edilecek firmaya bağlı olarak değişebilmektedir. Nevşehir Denizli arası mesafe Konya yolu üzerinden yaklaşık 597 km'dir.

Denizli’ye geliş amacı yeni bir yer görmek, yeni insanlar tanımak ve farklı lezzetler tatmak olanları güzel bir tatil beklemektedir. Görülecek yerlerin başında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale Travertenleri, Agora ve Hamam Bazilika gibi yerleri görebileceğiniz Hierapolis Antik Kenti, muhteşem bir güzelliğe sahip olan Yeşildere Şelalesi, oksijeni bol Honaz Dağı Milli Parkı ve 2005 senesinde İstanbul’dan Denizli’ye taşınmış Ufo Müzesi gelmektedir. Ayrıca buraya kadar gelmişken meşhur tandır kebabı ve Hacı Şerif’in irmik helvası tadılabilir, Zafer gazozu içilebilir, Babadağlılar Çarşısı’ndan yöresel ürünler alınabilir.

Nevşehir - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saattir.

Günde ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli Nevşehir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr