NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Ordu - Bayburt Otobüs Seferleri

Ordu Bayburt Otobüs Bileti

Doğu Karadeniz’in görülesi güzelliklere sahip şehri Ordu, Bayburt’a otobüs ile 6 – 6,5 saatlik bir mesafede bulunuyor. Aradaki uzaklığın mesafesi yaklaşık 287 km’dir. Ordu'dan Bayburt’a sefer düzenleyen otobüs firmaları Metro Turizm, Ali Osman Turizm, Kanberoğlu Turizm, Has Bingöl ve Iğdırlı Turizm’dir. Firmaların araçları Ordu otogarından kalkmaktadır. Otogar, Ordu’nun en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Bulvarı üzerindedir.

Giresun – Trabzon – Gümüşhane güzergahı üzerinden ilerleyen otobüsler, yolcularına birçok özellik sunuyor. Araçların birçoğunda uydu yayını olan televizyon, rahat koltuk ve internet özelliği bulunuyor.

Bayburt’ta müze, mesire alanları, yaylalar ve hamamlar gibi gezilecek birçok yer bulunuyor. Şehrin Kuzeybatısında yer alan Aydıntepe ilçesine gittiğinizde Yer altı Şehrini görebilirsiniz. Daha sonra şehir merkezine gittiğinizde Bayburt Kalesini göreceksiniz. Helva Köyüne gittiğinizde Buz Mağarasına mutlaka gitmelisiniz. Bu mağara Bayburt’un merkezine 33 km’lik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Şehrin doğal güzellikleri arasında Çoruh Nehri bulunuyor. Bu nehir Türkiye’nin önemli akarsuları arasındadır. Pulur Cami ve Mesresesi, Şehit Osman Türbeleri, Dede Korkut Türbesini ziyaret edebileceğiniz gibi Saruhan Kalesi ve Korgan Köprüsü gibi yerleri de gezmeyi unutmayın. Bayburt’un ünlü camileri ise Ulu Cami, Kutluğ Bey Camii, Zahid Efendi Camii ve Yeni Camiidir. Bayburt, zengin yöresel yemekleriyle keşfedebileceğiniz birçok çeşit sunuyor. Bunlardan bazıları tel helvası, lor dolması ve galaçoştur. Yemeklerin genelinde un ve et kullanılmaktadır.

Ordu - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 40 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 5 saat 31 dakikadır.

Günde ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Ordu otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr