NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Samsun - Bayburt Otobüs Seferleri

Samsun Bayburt Otobüs Bileti

Turizm açısından gelişmiş özelliklere sahip Samsun ile Bayburt arasında 435 km’lik bir mesafe bulunuyor. Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirler Arası Otobüs Terminali’nden Bayburt’a sefer düzenleyen otobüs firmalarına bilet alabilirsiniz. Bunlar arasında Metro Turizm, Iğdırlı Turizm, Has Bingöl ve Ali Osman Ulusoy Turizm gibi firmalar bulunuyor. Yolculukların süresi ise ortalama yaklaşık 8,5 – 9 saat sürmektedir.

Samsun Bayburt arası sefer düzenleyen otobüslerin izledikleri güzergah Ordu – Giresun – Trabzon şehirleri üzerinden gerçekleşmektedir. Otobüslerin genelinde koltuk televizyonu, internet ve rahat koltuk özellikleri yer almaktadır.

Bayburt’ta gidilebilecek yerler arasında tarihi yapıların daha çok olması göze çarpıyor. Çok eskiden Çinimaçin Kalesi denilen Bayburt Kalesi, şehrin en önemli tarihi kalelerinden biridir. Diğer önemli yapıları ise Saat Kulesi ve Saruhan Kalesidir. Şehir merkezine yaklaşık 35 km mesafede bulunan Çimağıl Mağarasına giderek keşfe çıkabilirsiniz. Buraya gelmişken mağaraya oldukça yakın olan Helva Köyü Buz Mağarasına da gitmeniz tavsiye edilir. Şehrin doğal güzelliklerinden bir olan Sırakayalar Şelalesini mutlaka görmelisiniz. Bunların yanı sıra Korgan Köprüsü, Baskı Müzesi, Kop Şehitliği ve Aydıntepe Yer altı şehrini görmeye gidebilirsiniz. Şehirdeki camileri de görmek isteyebilirsiniz. En çok ziyaret edilen ve en bilinen camileri Yakutiye Cami, Ulu Cami ve Kutluğ Bey Camidir. Bayburt’a özgü yöresel lezzetler arasında Kesme Çorbası, Lor Dolması, Tel Helvası ve Galacoş yer alıyor.

Samsun - Bayburt Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Bayburt Samsun otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr