NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Sivas - Denizli Otobüs Seferleri

Sivas Denizli Otobüs Bileti

Sivas’tan Denizli’ye gelmek isteyenler otobüsleri kullanabilirler. Bu kişilerin bilet satın alabileceği firmalardan bazıları Dadaş Turizm ve Esadaş olup, yolculuk ortalama 14 saat sürmektedir. Araçların çoğunda müzik yayını, koltuk ekranı, internet gibi özellikler bulunmakta ve bunlar sayesinde yolculuklar daha keyifli geçmektedir. İzlenilen güzergah genellikle Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya şeklindedir. Seyahat süresince birkaç kez mola verilmekte ve bu molalar esnasında yolcular kişisel ihtiyaçlarını gidermektedir. Sivas Denizli arası karayolu mesafesi yaklaşık 870 km'dir.

Gezilip görülecek yerler bakımından zengin şehirlerimiz arasında bulunan Denizli’ye geldiğinizde ilk ziyaret edebileceğiniz noktalardan bir tanesi Pamukkale Travertenleri’dir. Öyle ki çoğu kişinin aklına Denizli denildiğinde Pamukkale gelmektedir ve burayı görmeden dönerseniz çok şey kaçırmış olursunuz. Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmış bu yerde en az birkaç saatinizi geçirebilir, aynı gün içerisinde Hierapolis Antik Kenti’ni gezebilir, antik havuzu görebilirsiniz. Yeterli vaktiniz varsa şehirdeki diğer yerleri de gezebilirsiniz. Bu yerlerden bazıları ise St. Philippe Martyrion Kilisesi, Tabea Antik Kenti, Yeşildere Şelalesi ve Keloğlan Mağarası’dır.

Sivas - Denizli Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 90 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 15 saattir.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Denizli Sivas otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Pamukkale Travertenleri
Bir masal diyarını andıran Pamukkale Travertenleri her sene hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemiz için bir simge haline gelen bu güzel yer aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeyi başarmıştır.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr