Air France

Air France

50 milyon yolcu taşıma kapasitesiyle dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Air France, 1933 yılında dönemin beş farklı Fransız havayolu firmasının birleşmesiyle kurulmuştur. İç hat uçuşları haricinde 90’dan fazla ülkede 200’den fazla destinasyona uçuş yapmaktadır.

2004 yılında Hollanda merkezli havayolu şirketi KLM ile birleşmesinden önce Fransa’nın bayrak taşıyıcı havayolu firmasıydı. Air France, SkyTeam havayolu ittifakının da kurucu üyelerindendir. 30’dan fazla havayolu firması ile işbirliği (codeshare) anlaşması bulunmaktadır.

Bugün AIR FRANCE KLM grubu bünyesinde faaliyet gösteren şirketin filosu, Airbus ve Boeing uçaklarından oluşmaktadır. Air France, uçağın modeli ve rotaya göre değişiklik göstermekle beraber, First Class (La Premiere), Business Class, Premium Ekonomi ve Ekonomi sınıflarında seyahat olanakları sunmaktadır.

Air France Destinasyonları

Air France’ın Fransa içinde 30’u aşkın noktaya gerçekleştirdiği iç hat seferlerinin yanı sıra büyük kısmı Paris’teki ana hangarı Charles de Gaulle Havalimanı’ndan yapılan uluslararası uçuş destinasyonları şöyledir:

Avusturya (Viyana), Çek Cumhuriyeti (Prag), Danimarka (Kopenhag), Almanya (Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih), Yunanistan (Atina), Macaristan (Budapeşte), İrlanda (Dublin), İtalya (Bologna, Catania, Floransa, Milano, Napoli, Roma, Venedik), Hollanda (Amsterdam), Norveç (Oslo), Polonya (Varşova), Portekiz (Lizbon, Porto), Rusya (Moskova, St. Petersburg), İspanya (Barcelona, Madrid, Mallorca), İsveç (Stockholm), İsviçre (Cenevre, Zürih), Türkiye (İstanbul), İngiltere (Londra, Glasgow, Edinburgh), ABD (Washington, Boston, New York, Chicago, Houston, Miami, Los Angeles, San Francisco, Seattle), Kanada (Montreal, Toronto, Vancouver), Küba (Havana), Dominik Cumhuriyeti (Santo Domingo), Guadeloupe (Pointre-a-Pitre), Martinique (Fort de Franca), Saint Martin, Arjantin (Buenos Aires), Brezilya (Brasilia, Fortaleza, Rio de Janeiro, Sao Paulo), Şili (Santiago), Kolombiya (Bogota), Costa Rica (San Jose), Fransız Guyanası (Cayenne), Fransız Polinezyası (Tahiti), Meksika (Cancun, Mexico), Panama (Panama City), Peru (Lima), Uruguay (Montevido), Çin (Pekin, Guangzhou, Şangay), Hong Kong, Tayvan (Taipei), Maldivler (Male), Tayland (Bangkok), Vietnam (Hanoi, Ho Chi Minh City), Singapur Cumhuriyeti (Singapur), Hindistan (Delhi, Mumbai), İsrail (Tel Aviv), Japonya (Osaka, Tokyo), Güney Kore (Seoul), Ürdün (Amman), Lübnan (Beyrut), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Cezayir (Cezayir, Oran), Tunus (Tunus), Kamerun (Douala), Mısır (Kahire), Kenya (Nairobi), Madagascar (Antananarivo), Mauritius (Mauritius), Fas (Casablanca, Marakeş, Rabat), Reunion (St. Denis), Senegal (Dakar), Seyşeller (Mahe Adası), Güney Afrika Cumhuriyeti (Cape Town, Johannesburg).

Air France Yeme-İçme Bilgileri

Uçakta yiyeceğiniz yemek uçtuğunuz sınıfa, destinasyona ve uçuş süresine göre değişkenlik gösterecektir. Bununla birlikte, Air France dünyaca ünlü Fransız mutfağını her sınıfta uçan yolcularına tattırmaya özen gösterir.

Ekonomi Sınıfı kıtalararası uçuşlarda yolcular bir bardak şampanya ve tuzlu çerezle karşılanır. Uzun mesafe ekonomi uçuşlarında, uçağın modeline ve destinasyona göre, yolculara açık büfe seçeneği de sunulur. Standart bir ekonomi sınıfı yolculukta, yolculara iki farklı yemek seçeneği sunulur. Avrupa içi, Afrika ve İsrail gibi daha yakın mesafe uçuşlarda sabah saatlerinde kahvaltı, gün içinde de atıştırmalık hizmeti verilir. Asya gibi belirli destinasyonlarda yerel mutfaklardan örnekler de servis edilebilir.

Ekonomi sınıfı uzun mesafe uçuşlarda yolcular yemeklerini yükseltebilir; uçuş öncesinde ek ücret ödemek kaydıyla altı farklı a la carte menü arasından farklı bir tercihte bulunabilir.

Premium Ekonomi Sınıfı uçuşlarda aperatif olarak bir bardak şampanya ve tuzlu bir iştah açıcı da sunulur. Ekonomi ve Premium Ekonomi sınıflarındaki yemek tepsileri, tasarımcı Philippe Starck’ın öğrencisi Eugeni Quitllet tarafından tasarlanmıştır.

Business Sınıfı uçuşlarda Air France müşterileri bir bardak şampanya ile karşılanır. Paris’ten kalkış yapan kıtalararası uçuşlarda Business Sınıfı’nda ünlü şeflerin yarattığı gurme tabaklara yemek sonrası likör ve kahve eşlik edecektir. Avrupa, Afrika ve İsrail gibi daha kısa uçuşlarda da gurme atıştırmalıklar servis edilir.

La Première sınıfı uçuşlarda havyar ve Fransa’nın seçilmiş şaraplarıyla karşılanırsınız. Uçuşun devamında Michelin yıldızlı şeflerin elinden çıkma ‘A la Carte’ menüden seçenekler sunulur.

Air France, Business ve La Première sınıflarında uçan yolcularına yemeklerini ‘kişiselleştirme’ imkânı da sunar. Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Los Angeles, New York, Seoul, Singapore, Shanghai ve Tokyo’ya uçan uçaklarda, Japon, Çin, Kore, Hint, Tayland ve deniz ürünleri ağırlıklı yemekleri uçuştan önce sipariş edebilirsiniz.

Air France Bagaj Bilgisi

Ücretsiz bagaj hakkı seyahat sınıfına, tarifeye ve yolcu statüsüne göre belirlenmektedir. Bununla birlikte, Air France’ın kendi sitesindeki genel bilgiler şu şekildedir:

El Bagajı

Ekonomi Sınıfı

Uluslararası uçuşlarda yanınıza en fazla 12 kg (26 lb) ağırlığında tek bir parça el bagajı ve bir aksesuar (küçük bir el çantası, bilgisayar çantası, evrak çantası gibi) alma hakkınız vardır.

Premium Ekonomi, Business ve La Premiere Sınıfları

Bu uçuşlarda, toplam ağırlığı 18 kg (39 lb) sınırını geçmeyecek şekilde 2 adet el bagajına ve 1 adet aksesuara izin verilmektedir.

Kabin Bagajı Ölçüleri

Yanınızda kabine alacağınız el bagajının cepler, tekerlekleri ve kulpları dahil olmak üzere, ölçüleri 55 x 35 x 25 cm (21.7 x 13.8 x 9.8 in) sınırını geçmemelidir.

Air France uçuşlarında belirli kurallara uyulması halinde el bagajında sıvı taşınmasına izin verilir. Ölçüleri 20x20 cm’yi geçmeyecek, 1 litre hacimli plastik ve kapalı bir torbanın içinde, 100’er ml’lik kaplarda saklanan sıvıların kabine alınmasına izin verilir. Bebek maması ve ilaç gibi sıvılara bu tür bir sınırlama getirilmez.

Check-in Bagajı

Ekonomi Sınıfı

Uluslararası uçuşlarda ek ücret ödemeden yanınızda götürebileceğiniz valizin ağırlığı en fazla 23 kilogram olmalıdır. Ekonomi sınıfında ücretsiz olarak 1 parça valize izin verilmektedir.

Premium Ekonomi

Bu uçuşlarda her biri en fazla 23 kg ağırlığında, 2 parça bagaja izin vardır.

Business Class

Air France, Business Class uçuşlarda tanesi 32 kilogramdan 2 parça valize izin verir.

La Premiere (First Class)

Bu uçuşlarda, tanesi en fazla 32 kilogram ağırlığında 3 parça bagaj ücretsiz taşınır.

Air France Genel Merkez İletişim Bilgisi

Telefon: 0212 375 5777

Air France

45, rue de Paris / 95747 Roissy CDG Cedex.

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up