Didim Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Didim otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Didim otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Adana DidimStar Batman80 TL
Afyon DidimUlusoy Seyahat65 TL
Akhisar DidimMetro Turizm40 TL
Aksaray DidimMetro Turizm75 TL
Amasya DidimMetro Turizm110 TL
Ankara DidimDidim Seyahat90 TL
Antalya DidimDidim Seyahat80 TL
Aydın DidimMetro Turizm14 TL
Balıkesir DidimEfetur55 TL
Batman DidimStar Batman140 TL

Didim Otobüs Bileti Fiyatları

Didim Otobüs Bileti Fiyatları

Didim

Didim Hakkında

Aydın’ın ilçelerinden birisi olan Didim özellikle yaz aylarında birçok tatilci tarafından ziyaret edilmektedir. Siz de Didim’e gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete kolayca ulaşabilir ve satın alma işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Didim’e gitmeden önce ise sizin için hazırladığımız ve ilçe hakkında çeşitli bilgiler veren yazımıza göz atabilirsiniz.

Didim’de Yapılacaklar

Didim’de hem tarih, hem doğal güzellikler, hem de tertemiz deniz bir aradadır. Yani Didim’e gittiğinizde yapacağınız birçok şey, göreceğiniz birçok yer vardır. Ancak zamanınız kısıtlıysa seçim yapmanız gerekecektir. Çünkü Didim’de çok fazla tarihi alan vardır ve hepsini bitirebilmeniz oldukça zordur. Hele ki bir yandan da denize girmek ve doğanın tadını çıkarmak isterseniz çok iyi bir plan yapmanız gerekecektir.

Gezebileceğiniz tarihi yerlerden birisi Didyma Antik Kenti’dir. Didyma Antik Kenti denince ise ilk akla gelen şey Apollon Tapınağı’dır. Bu antik kent aslında Aydın’ın Söke ilçesi sınırları içerisinde yer alır, ancak Didim’e gitmişken görmekte fayda vardır.

Didim gezinizde gezip görebileceğiniz diğer antik kentler Miletos Antik Şehri ve Priene Antik Şehri’dir. Priene Antik Kenti’ne gittiğinizde Bizans Kilisesi’ni de görmenizi öneririz.

Eğer antik kentleri gezdikten sonra hala zamanınız varsa ve sıkılmadıysanız Milet Müzesi’ne de gidebilirsiniz. Bu müzeye özellikle yabancı turistler ilgi göstermektedir. Milet Müzesi’nde Milet Antik Kenti’nden çıkarılan eserleri göreceksiniz.

Söz konusu Didim olunca denizden bahsetmemek olmaz. Didim’de birçok plaj vardır ve bunlardan ilk akla gelen Altınkum Plajı’dır. Mavi bayraklı bir plaj olan Altınkum’da keyifli bir gün geçirebilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Denize girebileceğiniz bir diğer yer ise Cennet Ada’da yer alan koylardır. Cennet Ada’ya ise tekne turları ile gidebilirsiniz. Akbük ise deniz ile doğanın buluştuğu bir diğer güzel yerdir.

Burada görebileceğiniz diğer yerler Saplı Ada, Milet Tiyatrosu ve Faustina Hamamı’dır.

Ne Yenir?

Didim’de yiyebileceğiniz şeylerden bazıları balık ekmek, çeşitli deniz mahsulleri ve köy kahvaltısıdır. Bunların yanı sıra birçok yerde tost, pizza, kumpir gibi fast food yiyecekler bulabilirsiniz.

Ne Alınır?

Buraya özgü bir incir olan lop incirden satın alabilirsiniz. Didim’den alabileceğiniz diğer şeyler semt pazarlarında bulabileceğiniz tarhana ve salçadır. Ayrıca çarşıda yer alan dükkanlardan hediyelik eşya ve takı gibi ürünler de alabilirsiniz.

Gece Hayatı

Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih edilen bir tatil bölgesi olan Didim özellikle yaz aylarında çok yoğun olmaktadır. Bu yoğunluk gece hayatına da yansımaktadır. Bu sebeple Didim’de geceleri gidebileceğiniz birçok bar yer almaktadır. Barların büyük çoğunluğu Altınkum ve Akbük’tedir. 

Didim Haritası

Didim Seferi Olan Otobüs Firmaları

Didim otobüs bileti alabileceğiniz 7 otobüs firmasından bazıları.

Didim Blog Yazıları

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up