Niksar Otobüs Bileti

En uygun fiyatlara Niksar otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz ve Niksar otobüs seferi bulunan seçkin otobüs firmaları.

Afyon NiksarLüks Erova Turizm89 TL
Amasya NiksarLüks Erova Turizm25 TL
Ankara NiksarLüks Erova Turizm50 TL
Antalya NiksarNiksarkale Turizm99 TL
Bilecik NiksarLüks Erova Turizm89 TL
Bozüyük NiksarLüks Erova Turizm89 TL
Bursa NiksarNiksarkale Turizm89 TL
Çorum NiksarLüks Erova Turizm30 TL
Düzce NiksarAğrı Kösedağı Turizm80 TL
Erzincan NiksarIğdırlı Turizm40 TL

Niksar Otobüs Bileti Fiyatları

Niksar Otobüs Bileti Fiyatları

Niksar Hakkında

Tokat’ın ilçelerinden birisi olan Niksar’ı ziyaret etmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete kolaylıkla ulaşabilir ve satın alma işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlçeye gelmeden önce ise sizin için hazırladığımız yazıya göz atarak burada yapılacaklar ve gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Niksar’da Yapılacaklar

Orta Karadeniz’de yer alan bir ilçe olan Niksar’da gezilecek birçok yer vardır. Bu yerlerden bir tanesi Niksar Kalesi’dir. Ülkemizin en büyük ikinci kalesi olan bu kale tüm ilçeye hakim bir konumdadır. Buraya gittiğinizde kalıntıları incelemeli, Ağlayan Kaya’yı görmeli, eski kiliseyi gezmeli ve eğer buraya akşam saatlerinde giderseniz güneşin batışını izlemelisiniz. Bazı kaynaklara göre yıllar içerisinde savaşlar ya da doğal afetler sonucu zarar gören kale devamlı olarak onarılmıştır. Bundan dolayı da birden fazla döneme ait izler taşımaktadır.

Ayvaz Parkı ve Kent Ormanı ise gezilebilecek bir diğer yerdir. Bu park Ayvaz suyunun çıktığı yerin yanı başında yer alır. Ağaçlarla çevrilidir ve içerisinde bir şeyler atıştırabileceğiniz yerler bulunur. Merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan Ayvaz Parkı’na dolmuşlarla ulaşılabilmektedir.

Yazın çok sıcak günlerinde buraya giderseniz, Çamiçi Yaylası’nı da görmenizi tavsiye ederiz. Burada nem oranı neredeyse sıfırdır ve bu sebeple astım hastalarının da tercih ettiği bir yerdir. Eğer burada konaklamayı düşünürseniz pansiyon ve dağ evi gibi alternatifler mevcuttur. Bunun yanı sıra kamp tutkunları da Çamiçi Yaylası’nda yer alan Niksar Kamping’e gitmektedir.

Gezebileceğiniz diğer yerler Melikgazi Türbesi, Arasta Çarşısı, Akbelen Yaylası, Ayvaz Suyu, Leylekli Köprü, Melikgazi Mezarlığı, Ulu Camii, Yağı Basan Medresesi, Talazan Köprüsü, Akyapı Kümbeti ve Taş Mektep’tir.

Ne Yenir?

Tokat kebabı, cevizli bahar adı verilen ve ekmeğe sürülerek yenilen yiyecek, fırınlardan alabileceğiniz cevizli parmak ekmek tatmanız gereken lezzetlerdir.

Ne Alınır?

Hem kendinize hem de arkadaşlarınıza kilimlerle süslenmiş Niksar Sandığı, ceviz ya da kuşburnu satın alabilirsiniz. 

Niksar Haritası

Niksar Seferi Olan Otobüs Firmaları

Niksar otobüs bileti alabileceğiniz 4 otobüs firmasından bazıları.

Niksar Blog Yazıları

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up