NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Niksar Otobüs Bileti

Niksar Otobüs BiletiTokat’ın ilçelerinden birisi olan Niksar’ı ziyaret etmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Onlinebilet.com’u tercih ederek size en uygun olan bilete kolaylıkla ulaşabilir ve satın alma işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlçeye gelmeden önce ise sizin için hazırladığımız yazıya göz atarak burada yapılacaklar ve gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Niksar’da Yapılacaklar

Orta Karadeniz’de yer alan bir ilçe olan Niksar’da gezilecek birçok yer vardır. Bu yerlerden bir tanesi Niksar Kalesi’dir. Ülkemizin en büyük ikinci kalesi olan bu kale tüm ilçeye hakim bir konumdadır. Buraya gittiğinizde kalıntıları incelemeli, Ağlayan Kaya’yı görmeli, eski kiliseyi gezmeli ve eğer buraya akşam saatlerinde giderseniz güneşin batışını izlemelisiniz. Bazı kaynaklara göre yıllar içerisinde savaşlar ya da doğal afetler sonucu zarar gören kale devamlı olarak onarılmıştır. Bundan dolayı da birden fazla döneme ait izler taşımaktadır.

Ayvaz Parkı ve Kent Ormanı ise gezilebilecek bir diğer yerdir. Bu park Ayvaz suyunun çıktığı yerin yanı başında yer alır. Ağaçlarla çevrilidir ve içerisinde bir şeyler atıştırabileceğiniz yerler bulunur. Merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan Ayvaz Parkı’na dolmuşlarla ulaşılabilmektedir.

Yazın çok sıcak günlerinde buraya giderseniz, Çamiçi Yaylası’nı da görmenizi tavsiye ederiz. Burada nem oranı neredeyse sıfırdır ve bu sebeple astım hastalarının da tercih ettiği bir yerdir. Eğer burada konaklamayı düşünürseniz pansiyon ve dağ evi gibi alternatifler mevcuttur. Bunun yanı sıra kamp tutkunları da Çamiçi Yaylası’nda yer alan Niksar Kamping’e gitmektedir.

Gezebileceğiniz diğer yerler Melikgazi Türbesi, Arasta Çarşısı, Akbelen Yaylası, Ayvaz Suyu, Leylekli Köprü, Melikgazi Mezarlığı, Ulu Camii, Yağı Basan Medresesi, Talazan Köprüsü, Akyapı Kümbeti ve Taş Mektep’tir.

Ne Yenir?

Tokat kebabı, cevizli bahar adı verilen ve ekmeğe sürülerek yenilen yiyecek, fırınlardan alabileceğiniz cevizli parmak ekmek tatmanız gereken lezzetlerdir.

Ne Alınır?

Hem kendinize hem de arkadaşlarınıza kilimlerle süslenmiş Niksar Sandığı, ceviz ya da kuşburnu satın alabilirsiniz. 

Niksar'da Gezilecek Yerler

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr