NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Urla Otobüs Bileti

Urla Otobüs Bileti

Urla

İzmir’in ilçelerinden birisi olan ve özellikle yaz aylarında ziyaretçileri artan Urla’ya gitmek isterseniz otobüs biletini sitemizden satın alabilirsiniz. Urla’ya sefer düzenleyen otobüs firmalarını ve bilet fiyatlarını tek bir sayfada inceledikten sonra en ucuz bileti seçebilirsiniz.

Urla Otogarı

Urla Otogarı Rüstem Mahallesi’nde yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında ziyaretçilerin artması ile beraber daha yoğun olmaktadır.

Urla otobüs seferlerinden bazıları Urla-İstanbul, Urla-Ankara, Urla-Balıkesir, Urla-Bursa ve Urla-Afyon’dur.

Urla’ya Giden Otobüs Firmaları

Urla’ya sefer düzenleyen otobüs firmalarından bazıları Ulusoy Seyahat, Varan Turizm ve Metro Turizm’dir.

Urla’da Gezilecek Yerler

Özellikle yaz aylarında daha bir güzel olan Urla’da denize girebilir ve bol bol güneşlenebilirsiniz. Urla hem çok güzel bir yerdir hem de Çeşme, Seferihisar gibi yerlere de yakındır. Bu sebeple tatilcilerin gözde yerlerinden birisidir.

Tam bir Ege ilçesi olan Urla’nın kendisine ait adaları vardır. Bunlardan bazıları Taş Ada, Kel Ada ve Karantina Adası’dır. Urla İskelesi’nde yer alan Karantina Adası’nda eskiden sağlık kontrolleri yapılır eğer kişide herhangi bir hastalık yoksa şehre girmesine izin verilirmiş. Hem doğa hem de denizi bir arada bulabileceğiniz Karantina Adası’nı gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

Urla’ya gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden bir diğeri de Güvendik Tepesi’dir. Güvendik Tepesi’nde manzaranın tadına varmalı ve eğer vaktiniz varsa piknik yapmalısınız.

Urla’da denize girebileceğiniz yerlerden bazıları Menteş Gülbahçe, Balıklıova, Gelinkaya ve Çeşmealtı’nın içerisine kadar uzanan sahildir.

Urla’da gidebileceğiniz diğer yerler Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi, Tanju Okan Parkı, Bademler Köyü, Özbek Köyü, Çeşmealtı, Malgaça İçmeleri, Zeytinalanı ve Limantepe Höyüğü’dür.

Urla’ya gittiğinizde meşhur katmerinden yemeli, tekne turlarına katılmalı, bol bol deniz keyfi yapmalı, Çeşmealtı pazarından bir şeyler satın almalı, yakın çevrede yer alan Çeşme ve Seferihisar gibi tatil yerlerini gezmelisiniz.

Bunları Yapmadan Urla’dan Dönme

Yukarıda belirtilen yerlerden denize girmeden, Urla katmerinden yemeden, Güvendik Tepesi’ne çıkıp manzaranın tadına varmadan, Çeşmealtı pazarını gezmeden, Klazomenai Antik Kenti’ni görmeden, Malgaca İçmeleri’ne ve Gülbahçe Ilıcası’na gitmeden Urla’dan dönmeyin.

Urla'da Denize Girilecek Yerler
Urla’da denize girebileceğiniz yerlerden birisi Demircili Koyu’dur. Eğer tercihiniz sakin bir yerde denize girmek ise burayı tercih edebilirsiniz. Bu koya gitmek için Demircili Köyü’nden geçiyorsunuz. Koya giden yol da yeşilliklerle dolu, oldukça güzel bir yol...
Urla Otobüs Firmaları

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr