NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Bilgi Yazıları > Urla'da Denize Girilecek Yerler

Urla'da Denize Girilecek YerlerKonu İzmir olunca güzelliklerin ardı arkası kesilmez. Şehrin içi başlı başına güzelken, bir de yakın çevresindeki güzellikler eklenince İzmir vazgeçilemez bir şehir olur. Öyle zamanlar olur ki hem İzmirliler hem de diğer şehirlerden İzmir’e gelenler nereye gideceğine karar veremez. Çeşme, Foça, Dikili, Çandarlı, Seferihisar, Gümüldür, Karaburun ve Urla gibi yerleri ile İzmir kucağına tatil severlere açar. 

İşte bu güzelim yerlerden birisi de Urla’dır. İzmir’e oldukça yakın olan Urla’ya İzmirliler günü birlik bile gidebilmektedir. Bazı İzmirlilerin ise Urla’da yazlığı vardır. Diğer şehirlerden gelenler ise Urla’da yer alan çeşitli yerlerde konaklamaktadır. Peki, Urla’da nerelerden denize girilebilir? İşte size birkaç alternatif:

Urla’da denize girebileceğiniz yerlerden birisi Demircili Koyu’dur. Eğer tercihiniz sakin bir yerde denize girmek ise burayı tercih edebilirsiniz. Bu koya gitmek için Demircili Köyü’nden geçiyorsunuz. Koya giden yol da yeşilliklerle dolu, oldukça güzel bir yol. 

Gelinkaya da Urla’da denize girebileceğiniz yerlerden bir diğeri. Burası Demircili Koyu’na göre daha hareketli bir yer. Tüm gününüzü burada geçirebilir, bol bol denize girebilir ve burada yer alan mekanlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Urla merkeze yakın bir konumda olan Mavi Plaj’da da denize girebilirsiniz. Bu plajın bir diğer adı ise Çeşme altı plajıdır. Taşlık olduğu için deniz ayakkabınızı yanınıza almanızda fayda var.

Caddenin üzerinde yer alan Yücesahil Plajı’nda da denize girilebilir. Ancak Urla’da bu kadar çok plaj varken cadde üzerinde denize girmek istemeyebilirsiniz. Bununla birlikte burada da deniz çok temizdir.

Urla’da denize girebileceğiniz diğer yerler Çeşme plajlarını andıran Altınköy Plajı, termal suyu da olan Malgaça Koyu, taşlık ama temiz bir denize sahip olan Gülbahçe Koyu, vapurla ulaşabileceğiniz Yassıca Adası, yeşillikler içinde olan Karantina Adası ve diğer yerlere göre yazları daha serin olan Balıklıova Koyu’dur. 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr