Urla'da Denize Girilecek Yerler

Söz konusu İzmir olunca güzelliklerin ardı arkası kesilmez. Şehrin içi başlı başına güzelken, bir de yakın çevresindeki güzellikler eklenince İzmir vazgeçilemez bir şehir olur. Öyle zamanlar olur ki hem İzmirliler hem de diğer şehirlerden İzmir’e gelenler nereye gideceğine karar veremez. Çeşme, Foça, Dikili, Çandarlı, Seferihisar, Gümüldür, Karaburun ve Urla gibi yerleri ile İzmir kucağını tatil severlere açar.


İşte bu güzelim yerlerden birisidir Urla. İzmir’e oldukça yakın olan Urla’ya İzmirliler günübirlik bile gidebilmektedir. Bazı İzmirlilerin ise Urla’da yazlığı vardır. Diğer şehirlerden gelenler ise Urla’da yer alan çeşitli yerlerde konaklamaktadır. Peki, Urla’da nerelerden denize girilebilir? İşte size birkaç alternatif:

Demircili Koyu

Urla’da denize girebileceğiniz yerlerden birisi Demircili Koyu’dur. Bundan birkaç yıl öncesine kadar sakin bir yerde denize girmeyi tercih edenlerin rotasını çevirdiği bir yermiş Demircili Koyu...Bununla birlikte her geçen yıl burayı da keşfedenlerin sayısı artıyor (diğer birçok yerde olduğu gibi) ve artık pek sakin bulamamanız kuvvetle muhtemel...

Bu koya gitmek için Demircili Köyü’nden geçiyorsunuz. Koya giden yol da yeşilliklerle dolu, oldukça güzel bir yol. Denizin ise oldukça soğuk olduğunu belirtmeden geçmeyelim...

Demircili Koyu'nda kamp da yapmak mümkün. Yolunuz buraya düşerse denizin kıyısında çadırını kurmuş, deniz manzarasına karşı içeceğini yudumlayan kampçılara rastlayabilirsiniz.

Gelinkaya

Gelinkaya da Urla’da denize girebileceğiniz yerlerden bir diğeri. Tüm gününüzü burada geçirebilir, bol bol denize girebilir ve burada yer alan mekanlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Mavi Plaj (Çeşme Altı Plajı )

Urla merkeze yakın bir konumda olan Mavi Plaj’da da denize girebilirsiniz. Bu plajın bir diğer adı ise Çeşme altı plajıdır. Taşlık olduğu için deniz ayakkabınızı yanınıza almanızda fayda var.

Yücesahil Plajı

Caddenin üzerinde yer alan Yücesahil Plajı’nda da denize girilebilir. Ancak Urla’da bu kadar çok plaj varken cadde üzerinde denize girmek istemeyebilirsiniz. Bununla birlikte burada da deniz temizdir.

Altınköy Plajı

Altınköy Plajı Çeşme plajlarına benzemektedir. Burada ilk dikkat çeken şeylerden bir tanesi turkuaz renkli deniz. Plajda yer alan tesisin olduğu yerden denize girebilirsiniz. Bununla birlikte denizin zaman zaman dalgalı olabileceğini aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Malgaça Koyu

Malgaça Koyu'ndaki deniz suyu soğuk ve temiz. Buranın belirgin özelliklerinden bir tanesi ise Malgaça Koyu'nda termal suyunun da bulunması.

Yassıca Adası

Urla açıklarında yer alan Yassıca Ada özellikle İzmirlilerin tercih ettiği bir yerdir. Yaz aylarında İzdeniz'in düzenlediği vapur seferleriyle Yassıca Ada'ya ulaşılabilmektedir. Balıkçılar arasında Alman Adası olarak anılan Yassıca Adası'nda uygun fiyatlara günübirlik bir tatil yapabilmek mümkündür.

Balıklıova Koyu

Balıklıova Koyu Karaburun yarımadasına yakındır. Yazın serin ve esintili olan bu koyda deniz de serindir. Buraya yolunuz düşerse hem denize girebilir, hem de burada yer alan salaş restoranlarda birşeyler yiyebilirsiniz.

Yolunuz Urla'ya düşerse bu yazıya göz atabilir ve ilginizi çekeceğini düşündüğünüz plajlara gidebilirsiniz. Ayrıca Urla'ya kadar gitmişken Malgaca Pazarı, Urla Sanat Sokağı, Özbek Köyü, Güvendik Tepesi, Necati Cumalı Kültür ve Anı Evi gibi yerleri de görebilirsiniz. Yazımızı seyahat üzerine söylenmiş özlü bir sözle sonlandırıyor, keyif dolu bir tatil geçirmenizi diliyoruz...

"Dünyadaki yüzbin şehrin her birinde güneş benzersiz şekilde batıyor. Sadece bir defa buna şahit olmak için seyahat etmeye değer"  - RyuMurakami

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up