NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Adıyaman - Samsun

Adıyaman - Samsun Otobüs Seferleri

Adıyaman Samsun Otobüs Bileti

Samsun’a Adıyaman’dan yolculuklar genellikle karayolundan yapılıyor. Çünkü uçak biletleri oldukça yüksek olmakla birlikte Ankara ya da İstanbul aktarmalı bir yolculuk yapılması gerekiyor. Otobüs ile yapılan yolculuklar yaklaşık 11,5 saati buluyor. 696 km’lik bu yol üzerinde otobüslerin çoğu Malatya – Tokat – Amasya güzergahını kullanmaktadırlar.

Adıyaman otogarından aktarmasız uzak mesafeli şehirlere bile sefer düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Samsun’dur. Bu şehir için yola çıkan otobüs firmalarından bazıları Adıyaman Gülaras Turizm ve Adıyaman Ünal Turizm’dir. Otobüslerin genelinde koltuk arkası televizyon ve müzik hizmeti bulunmaktadır. Birçoğunda ise uydu yayınlı televizyon ve internet özelliği de yer alabiliyor.

Samsun’da Atatürk’e ait birçok eşyanın sergilendiği Atatürk Müzesini görmeye gidebilirsiniz. Bu müze Pazartesi dışında her gün hizmet vermektedir. Daha sonra hemen yan tarafta bulunan Arkeoloji ve Etnografya Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Bu müzede daha çok Roma dönemlerinden kalan eserler bulunuyor. Samsun’un ören yerlerinden Dünadartepe, Tekkeköy ve İkiztepe Ören yerini görmek isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra şehrin camileri de ön plana çıkmıştır. Bu camiler Büyük Cami, Yalı Cami, Kurşunlu Cami ve Kale Camisidir. Samsun’un kaplıca ve hamamları da meşhurdur. Havza Kaplıcalarına büyük ilgi gösterilmektedir. Diğer kaplıcalar ise Şifa Kaplıcası ve Kız Gözü Kaplıcasıdır. Samsun’un en ünlü yemekleri ise Mercimekli Bulgur Pilavı, Mısır Çorbası ve Bafra Pidesidir.

Adıyaman - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 75 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 11 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Adıyaman otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr