NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Afyon - Samsun Otobüs Seferleri

Afyon Samsun Otobüs Bileti

Afyon’dan Samsun’a otobüs ile yolculuk yaklaşık 9 - 10 saat sürmektedir. 675 km’lik yolun sonunda varış noktası olan Samsun’a ulaşım sağlanmış olur. Yolculuk Ankara, Kırıkkale ve Merzifon güzergahı üzerinden gerçekleşmektedir. Afyon otogarından (AFTAŞ) başlayan seyahat, Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde son bulur. Güvenevler’de bulunan Afyon otogarına çevre yoluna yakın mesafede olmasıyla kolayca ulaşılabiliniyor.

Karadeniz’in öne çıkan şehirlerinden biri olan Samsun’a gitmek için çoğunlukla otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Afyon’dan Samsun’a Metro Turizm, Sahil Seyahat ve Lüks Karadeniz gibi birçok otobüs firması sefer düzenlemektedir. Sefer düzenleyen otobüs firmalarının genelinde televizyon yer alırken birçoğunda internet de bulunmaktadır.

Samsun’a yaz aylarında gelindiğinde genellikle Geyikkoşan Plajı ve Yakakent Plajı ziyaret edilir. Buradaki denizin temizliği ve kumsalın güzelliği dikkat çekmektedir. Şehrin tarihi açıdan önemli bir geçmişi bulunuyor. Bu nedenle şehirde birçok eserin sergilendiği müzeler yer alıyor. Bunlardan bazıları Gazi müzesi, Arkeoloji - Etnografya müzeleri ve Bandırma Vapuru müzesidir. Samsun’da Karadeniz’in eşsiz doğa manzarasını keşfedebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Sevgi Gölü, Ladik Gölü ve Amisos Tepesi bunlardan bazılarıdır. Bu mekanlar kafa dinlemek için ve keyifli zaman geçirmek için en ideal yerler arasındadır. Şehrin en önemli tarihi yapıları ise Atatürk anıtı ve İlk Adım heykelidir. Samsun’un en meşhur yöresel lezzeti ise pidedir. Çeşitli türdeki ünlü Samsun pideleri mutlaka yenmelidir.

Afyon - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 11 saattir.

Günde ortalama 13 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Afyon otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr