NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Ağrı - Samsun Otobüs Seferleri

Ağrı Samsun Otobüs Bileti

Ağrı ile Samsun arası yapılan yolculuk süresi yaklaşık 14 – 14,5 saattir. Samsun’a sefer düzenleyen otobüslerin geneli Erzurum – Trabzon – Ordu güzergahını izlemektedir. Ağrı otobüs terminalinden Samsun’a seyahat eden otobüs firmalarından bazıları Metro Turizm, Vangölü Turizm ve Kanberoğlu Turizm’dir. İki şehir arasındaki mesafe ise ortalama 824 km’dir.

Samsun’a sefer düzenleyen otobüslerin çoğunda uydu yayınlı koltuk ekranı televizyonu ve internet özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda çoğu araçta yer alan rahat koltuk özelliği, 14 saatlik gibi uzun seyahatlerde yolcuların kendisini iyi hissetmesini sağlıyor. Ağrı otogarından başlayan yolcuk varış noktası olan Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminalinde son buluyor.

Samsun, manevi açıdan büyük önem taşıyan bir şehir olduğu için şehri ziyarete gelenlerin dikkatini çeken ilk şey müzeler oluyor. Görülmesi gereken müzeler arasında Gazi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzeleri yer alıyor. Samsun, doğal güzelleriyle de insanları etkilemeyi başarıyor. Bu güzelliklerden Sevgi Gölü ve Ladik Gölü, tavsiye edilebilecek yerlerden bazılarıdır. Ayrıca şehrin sahil ve plajları da yoğun ilgi görmektedir. Temiz kumsalı ve sahili ile Atakum ve Çatalcam’a giderek bu güzellikler keşfedilebilir. Samsun’un tarihini simgeleyen anıtlar da mutlaka görülmelidir. İlk Adım Anıtı ve Atatürk Anıtı şehrin en önemli figürleri haline gelmiştir. Zengin mutfağıyla öne çıkan Samsun’da yemeniz gereken yemekler ise pide ve balık olabilir. Özellikle şehrin pideleri çok meşhur ve lezzetlidir. 

Ağrı - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 90 TL olup, bilet fiyatları 90 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 13 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Ağrı otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr