NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Aksaray - Samsun

Aksaray - Samsun Otobüs Seferleri

Aksaray Samsun Otobüs Bileti

Aksaray - Samsun arasındaki mesafenin 499 km olması, otobüs yolculuğunu cazip hale getiriyor. İki şehir arasında yapılan otobüs yolculukları ortalama 8 - 9 saat sürmektedir. Metro Turizm, Lüks Karadeniz ve Süha Turizm gibi firmalar Samsun’a sefer düzenlemektedir. Otobüs yolculukları genellikle Kırşehir - Yozgat - Merzifon güzergahı üzerinden gerçekleşmektedir.

Otobüs firmalarının çoğunda koltuk ekranı televizyonu varken, bazılarında ek olarak genel televizyon özelliği de bulunuyor. Aynı zamanda yolculara internet özelliği olan otobüslerle seyahat etme imkanı da sunuluyor. Aksaray’dan Samsun’a direkt uçuş yolculuğu bulunmadığı için kara yolu üzerinden özel araçların yanı sıra otobüs ile yolculuk daha sık tercih ediliyor.

Samsun’da mesire alanlarını mutlaka görmelisiniz. Çakırlar Korusu, bu alanda en gözde yerlerden biridir. Bu koruda piknik veya doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Şehrin göbeğinde yer alan Bandırma Vapurunu ziyaret etmeden olmaz. Bu vapur aslında bir müzedir ve içerisinde Atatürk’e ve o döneme ait eşyalar sergilenmektedir. Buradan çıktıktan sonra diğer önemli eserlerin sergilendiği müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Arkeoloji ve Etnografya müzeleri iyi bir tercih olacaktır. Samsun’a gelenlerin en çok gittiği yerlerden biri de Sevgi Gölüdür. Burada aynı zamanda birçok kafe de bulunuyor. Şehrin şelaleleri ise tam bir doğa harikasıdır. Özellikle Akalan Şelaleleri görülmeye değer güzelliktedir. Samsun’un ünlü birçok camisi de bulunuyor. Bu camilerden ön plana çıkanlar Büyük Cami, Gökgöl Cami ve Taşkale Camisidir.

Aksaray - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 65 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Aksaray otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr