NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Aydın - Samsun Otobüs Seferleri

Aydın Samsun Otobüs Bileti

Aydın’dan Samsun’a yapacağınız yolculuğun mesafesi yaklaşık 1.001 km’dir. Aydın üzerinden direk uçuş seferleri bulunmadığı için Samsun yolculuğu genellikle karayolu ulaşımı ile sağlanmaktadır. Özel araçların yanı sıra otobüs firmalarından Metro Turizm ve Sahil Seyahat Turizm de Aydın’dan Samsun’a sefer düzenlemektedir. İki şehir arasında yapılan yolculukların süresi 15 - 16 saat arasında değişmektedir.

Otobüsler Samsun yolculuklarında Denizli - Afyon - Ankara güzergahını izlemektedirler. 16 saate yakın bu yolcukların keyifli hale gelmesi için otobüslerin birçoğunda televizyon ve internet gibi özellikler bulunmaktadır.

Samsun’un bir ilçesi olan Yakakent, en güzel restoranların bulunduğu bir ilçedir. Buradaki mekanlarda şehrin meşhur balıklarından yiyebilirsiniz. Daha sonra Amazon Köyü’ne gidebilirsiniz. Burası şehrin kadın savaşçılarının yaşadığı iddia edilen ve heykellerinin yer aldığı bir köydür. Atatürk Evi olarak da anılan Gazi Müzesi, şehrin önemli yerlerinden biridir. Yıllar önce Atatürk burada konaklamıştır. Şimdilerde ona ait eşyaların sergilendiği bir müze haline getirilmiştir. Samsun’un tarihi açıdan değer taşıyan Antik Kral Mezarları, birçok dönemin medeniyetini kapsadığı için görülmesi tavsiye edilir. Samsun’un sahil kenarında fayton turu yapabileceğiniz gibi feribot gezisi de yapılabiliyor. Bunun için en iyi yer Tekkeköy gölüdür. Şehrin birçok şelalesi de bulunuyor. Akalan Şelalesi, Yakakent Şelalesi ve Kunduz Şelalesi bunlardan bazılarıdır. Samsun’a özgü bir şeyler satın almak içinse merkezdeki çarşılar ziyaret edilmelidir. Burada mutlaka yenmesi gereken lezzetler ise keşkek, balık, pide ve karalahana sarmasıdır.

Aydın - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 95 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 16 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Aydın otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr