NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Balıkesir - Samsun

Balıkesir - Samsun Otobüs Seferleri

Balıkesir Samsun Otobüs Bileti

Balıkesir ve Samsun arası mesafenin uzak olmasından dolayı uçak yolculuğu yapılabiliyor. Bunun için Ankara veya İstanbul aktarmalı bir yolculuk sizi bekliyor olacaktır. Otobüs ile yolculukların süresi yaklaşık 14 – 15 saat arasında değişmektedir. 907 km’lik mesafelik bu yolda otobüsler Bursa – Yalova – İzmir güzergahını takip ederek Samsun’a varırlar.

Balıkesir’in Ayşebacı köyünde bulunan otogardan Samsun için sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunuyor. Metro Turizm ve Ulusoy Turizm bunlardan bazılarıdır. Otobüslerde bu uzun mesafede yolcuların iyi zaman geçirebilmeleri için televizyon ve rahat koltuk gibi özellikler bulunmaktadır.

Samsun, tarihi yerleri ile ünlü bir Karadeniz şehridir. Onun dışında kaplıcalarının olmasıyla kış aylarında da bu şehre gidenlerin sayısı oldukça artmıştır. Yaz aylarında ise sessiz sakin bir plaj ve temiz bir deniz arayanların uğrak noktası Atakum olmuştur. Doğa yürüyüşlerini sevenler içinse Kocadağ Mesire Alanı oldukça idealdir. Bu mesire alanı şehir merkezine 30 km mesafededir. Tüm bunlara ek olarak Samsun’un müzeleri, tarihi yapıları ve camileri de mutlaka görülmelidir. Müzeleri arasında Gazi Müzesi, Atatürk Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzeleri bulunuyor. Ünlü anıtları ise İlk Adım Heykeli ve Atatürk Anıtıdır. Samsun’a geldiğinizde Karadeniz’in lezzetli mutfağını keşfedebilirsiniz. Bu lezzetlerden genellikle Mısır Ekmeği tavsiye edilmektedir. Onun haricinde Samsun’un pidesi, karalahana çorbası, hamsili pilavı ve keşkek’i de çok meşhurdur.

Balıkesir - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 75 TL olup, bilet fiyatları 85 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 15 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Balıkesir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr