Batman Samsun Otobüs Bileti

En uygun fiyatlarla Batman Samsun otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferlerimiz.

Batman

Batman Batman açık 32 ℃ havadurumu

Samsun

Samsun Samsun parçalı az bulutlu 25 ℃ havadurumu

Batman Samsun Rotası

Türk milletinin büyük kurtuluş mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı yer olan Samsun, Karadeniz’in en büyük şehridir. Batman’dan yapacağınız yolculuk ortalama 14 - 15 saat kadar sürecektir. 857 km mesafeye sahip bu yolculukta Diyarbakır, Malatya ve Amasya güzergahı üzerinden geçerek seyahatinizi tamamlamış olursunuz.

Samsun’un en güzel alanlarından biri olan Kuş Cenneti adı da verilen Kızılırmak Deltasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada çeşitli kuş türlerini keşfedip, doğal güzelliklerle karşılaşacaksınız.

Şehrin tarihi eselerinin sergilendiği müzelere gidebilirsiniz. Bunlar Arkeoloji ve Etnografya müzeleridir. Bu müzelerde Samsun’un kazı çalışmalarında bulunan eseleri görebilirsiniz. 

Samsun’un Valide Camii olarak da bilinen asıl adı Büyük Cami olan tarihi yapıyı görmeye gidebilirsiniz. Aynı zamanda İtalyan Katolik Kilisesi de çok ünlüdür.

Büyük kumsalı ve tertemiz deniziyle yaz aylarında büyük keyif alacağınız yer çoğunlukla Atakum plajı olacaktır. Atakum, merkeze 5 km’lik bir mesafededir.

Samsun’un güzel yaylalarını görmek isterseniz Akdağ yaylasını tercih edebilirsiniz. Burası özellikle turistlerin akın ettiği bir yer haline gelmiştir.

Şehrin en önemli eserlerinden biri de Samsun Kalesidir. Samsun’a gelen herkes bu kaleyi mutlaka görmeye giderler.

Samsun’da görülmesi gereken yerler arasında Sevgi Gölü, Ladik Gölü ve Amisos Tepesi gibi daha birçok yer bulunuyor.

Batman Otogarları

Samsun Otogarları

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up