NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Batman - Samsun Otobüs Seferleri

Batman Samsun Otobüs Bileti

Türk milletinin büyük kurtuluş mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı yer olan Samsun, Karadeniz’in en büyük şehridir. Batman’dan yapacağınız yolculuk ortalama 14 - 15 saat kadar sürecektir. 857 km mesafeye sahip bu yolculukta Diyarbakır, Malatya ve Amasya güzergahı üzerinden geçerek seyahatinizi tamamlamış olursunuz.

Samsun’un en güzel alanlarından biri olan Kuş Cenneti adı da verilen Kızılırmak Deltasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada çeşitli kuş türlerini keşfedip, doğal güzelliklerle karşılaşacaksınız.

Şehrin tarihi eselerinin sergilendiği müzelere gidebilirsiniz. Bunlar Arkeoloji ve Etnografya müzeleridir. Bu müzelerde Samsun’un kazı çalışmalarında bulunan eseleri görebilirsiniz. 

Samsun’un Valide Camii olarak da bilinen asıl adı Büyük Cami olan tarihi yapıyı görmeye gidebilirsiniz. Aynı zamanda İtalyan Katolik Kilisesi de çok ünlüdür.

Büyük kumsalı ve tertemiz deniziyle yaz aylarında büyük keyif alacağınız yer çoğunlukla Atakum plajı olacaktır. Atakum, merkeze 5 km’lik bir mesafededir.

Samsun’un güzel yaylalarını görmek isterseniz Akdağ yaylasını tercih edebilirsiniz. Burası özellikle turistlerin akın ettiği bir yer haline gelmiştir.

Şehrin en önemli eserlerinden biri de Samsun Kalesidir. Samsun’a gelen herkes bu kaleyi mutlaka görmeye giderler.

Samsun’da görülmesi gereken yerler arasında Sevgi Gölü, Ladik Gölü ve Amisos Tepesi gibi daha birçok yer bulunuyor.

Batman - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 98 TL olup, bilet fiyatları 100 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Batman otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr