NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Bolu - Karabük Otobüs Seferleri

Bolu Karabük Otobüs Bileti

Bolu ile Karabük arasındaki mesafe oldukça kısa olduğundan yolculuk süreleri de kısa sürmektedir. Ayrıca Bolu’dan Karabük’e uçak yolculuğu mümkün olmadığı için karayolu ulaşımı ön plana çıkmıştır. Özel araçla yolculuk yapılabileceği gibi birçok otobüs firması Karabük için sefer düzenlemektedir. Bu firmaların başında Metro Turizm gelmektedir.

Bolu’dan Karabük’e otobüs ile yolculuk süresi yaklaşık 2 – 2,5 saattir. Karabük’e gittikten sonra aynı gün içerisinde tekrardan Bolu’ya geri dönme şansınız bulunuyor. 139 km’lik bu yolda otobüsler Gerede güzergahı üzerinden giderek Karabük’e varırlar. Otobüslerin içerisinde ise koltuk ekranı televizyonu ve müzik yayını gibi özellikler yer almaktadır.

Karabük’te bisiklete binmek ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Yenice Ormanları, özellikle sonbahar aylarında büyük ilgi görmektedir. Yaklaşık 10 yıldır hizmet veren Safranbolu Kent Müzesi, şehrin tarihi değerlerinin sergilendiği bir konaktır. Şehrin görülmesi gereken yerlerinden biri olan Yemenciler Çarşısı Arastası, turizm açısından önemli bir alandır. Burası şehrin tarihini yansıtan alışveriş yerlerinden biridir. Burada şehre özgü birçok hediyelik eşya satın alabilir, çevredeki lokantalarda bir şeyler yiyerek dinlenebilirsiniz. Hıdırlık Tepesi, şehrin en yüksek yerleri arasındadır. Bu tepeden Karabük’ün güzel ilçesi Safranbolu’yu izleyebilirsiniz. Karabük’e gelindiğinde Buğlak Mağarası ve İncekaya Su Kemeri de görülecek güzellikler arasındadır. Meşhur yemekleri arasında ise Göce çorbası, Mısır çöreği, Orman kebabı ve Safranbolu lokumu yer almaktadır.

Bolu - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 30 TL olup, bilet fiyatları 30 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 1 saat 45 dakikadır.

Günde ortalama 18 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Bolu otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr