NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Burdur - Samsun Otobüs Seferleri

Burdur Samsun Otobüs Bileti

Büyük önem taşıyan tarihi yerleri ile ön plana çıkan, Karadeniz bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Samsun ile Burdur arasında yaklaşık 823 km’lik bir mesafe bulunuyor. Burdur üzerinden tek seferde uçak yolculuğu mümkün olmadığı için ulaşım aracı olarak özel araçlar veya otobüsler kullanılmaktadır. Burdur'dan Samsun'a otobüs yolculuğu Isparta - Afyon - Ankara güzergahı üzerinden gerçekleşmektedir.

Burdur terminalinden başlayan yolculuk ortalama 12 - 13 saat sonunda Samsun’da son bulmaktadır. Samsun’a sefer düzenleyen otobüs firmalarının başında Metro Turizm geliyor. Metro Turizm ile seyahat eden yolculara televizyon ve müzik yayını gibi imkanlar sağlanıyor.

Samsun’da kafa dinlemek için çeşitli mekanlar bulunuyor. Kuş Cenneti ve Sevgi Gölü ilk akla gelen yerler arasındadır. Özellikle Kızılırmak Deltası olan Kuş Cennetinde temiz bir doğa havası alabilirsiniz. Samsun’da Batıpark’a geldiğinizde fayton gezisi yapma şansınız bulunuyor. Ayrıca Amisos Tepesi de burada bulunmaktadır. Bu tepeye çıkmak için teleferiği kullanmanız gerekiyor. Samsun’un işlek caddelerinden biri olan Çiftlik Caddesi, yoğun kalabalığıyla dikkat çekiyor. Samsun’un en önemli anıtları olan Atatürk Anıtı ve İlk Adım Heykeli de şehrin değerli yapıları arasındadır. Şehrin yoğun ilgi gösterildiği diğer yerleri ise Amazon Köyü, Tekkeköy Mağaraları ve Ladik Gölüdür. Samsun’un meşhur olmuş yöresel lezzetleri arasında Haluçka, Çarşamba Pidesi ve Keşkek yer alıyor. Bu şehre geldiğinizde bu lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Burdur - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 75 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 13 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Burdur otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr