NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Çanakkale - Samsun

Çanakkale - Samsun Otobüs Seferleri

Çanakkale Samsun Otobüs Bileti

Deniziyle, güneşiyle ve kumsallarıyla dikkat çeken Samsun, Karadeniz bölgesinin en uzun sahil şeridine sahip bir şehirdir. 1.024 km’lik bu yolda Bandırma, Bursa, Eskişehir ve Çorum güzergahı üzerinden geçerek ortalama 16,5 saat süren bir yolculuk yapmış olursunuz. 

Samsun’da bulunan Batıpark, gezilecek birçok yeri içerisinde barındırıyor. Bunlardan ilki Amazon Köyü olabilir. Terme yakınlarındaki bu köye yapılmış olan amazon aslanlarının içine girerek 3 boyut deneyimi yaşayabilirsiniz. Daha sonra teleferik ile Amisos Tepesine çıkarak lokantalarda bir şeyler yiyebilir, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

Samsun’da gezilecek yerlerin çoğu Batıpark’ta bulunmaktadır. Gazi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzeleri buradadır. Ayrıca Batıpark’ta fayton gezisi yapabileceğiniz sahiller bulunmaktadır.

Batıpark’tan sonra rotanızı Doğupark’a çevirerek burayı keşfe çıkabilirsiniz. Burada Bandırma Vapuru ve Hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Bandırma Vapurunu gördükten sonra Hayvanat Bahçesine giderek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Samsun’da Kuş Cenneti adı verilen Kızılırmak Deltası da görülmesi gereken yerlerden biridir. Kuş Cenneti, her mevsim gidilebilecek güzelliktedir. Burada çeşitli bitki ve kuş türlerini görebilirsiniz.

Bu şehirde ayrıca Su Kayağı Parkı da bulunmaktadır. Deniz üstüne yapılan ilk kayak merkezi olan bu park, Bandırma Vapurunun hemen yanında yer almaktadır. Spor tutkunlarının ziyaret ettiği ilk yerlerden biridir.

Çanakkale - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 90 TL olup, bilet fiyatları 90 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 16 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Çanakkale otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr