NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Çorum - Samsun Otobüs Seferleri

Çorum Samsun Otobüs Bileti

Tarihi ve kültürel açıdan zengin kentlerimizden biri olan Samsun, müzeleri, doğal mekanları ve zengin mutfağıyla görülmesi gereken yerlerdendir. Samsun'a yolculuk Çorum’dan yaklaşık 2 - 2,5 saat sürüyor. Bu kısa yolculuk boyunca 186 km’lik bir yol gidersiniz. Merzifon, Havza ve Kavak güzergahlarından geçtikten sonra Samsun’a varış gerçekleşir.

Bu şehrin en önemli alanlarından birini oluşturan Meşe Tesislerine gittiğinizde doğal güzellikler ile karşılaşacağınız gibi aynı zamanda sevdiklerinize hediyeler alabileceğiniz birçok eşya göreceksiniz. Burası ziyaretçi sayısının çok yoğun olduğu bir yerdir. Samsun’un en güzel ilçelerinden biri olan Yakakent’e uğrayabilirsiniz. Burada karnınız acıktığında yemek yiyebileceğiniz balık restoranları da bulunuyor. Daha sonra birbirinden farklı kuşları görüp fotoğrafını çekebileceğiniz bir yer olan Kuş Cennetine gidebilirsiniz. Buraya kış mevsiminde gittiğinizde daha fazla kuş çeşidi ile karşılaşabilirsiniz. Kadın heykellerinin bulunduğu Amazon Köyü de uğranması gereken yerlerden biri. Ayrıca Atatürk’ün Selanik’teki evinin birebir kopyası olan Tekkeköy’de yer alan Atatürk Evini de görmeye gidebilirsiniz. Orijinali ile arasında hiçbir farkı olmayan bu evi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Samsun’da oldukça zengin bir Karadeniz mutfağı sizi bekliyor. İlk olarak birçok çeşidi bulunan pidelerinden yemenizi tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra içli mantı, baklalı sarma ve halukça da en favori lezzetlerin başında geliyor.

Çorum - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 25 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 1 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 34 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Çorum otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr