NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Diyarbakır - Samsun

Diyarbakır - Samsun Otobüs Seferleri

Diyarbakır Samsun Otobüs Bileti

Diyarbakır’dan Samsun’a farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor. Uçak yolculuğunu tercih edenlerin İstanbul ve Ankara aktarmalı bir yolcuk yapmaları gerekiyor. Bu ulaşım yolu daha kısa sürse de daha uygun bir fiyata otobüs yolculuğu kullanılmaktadır. İki şehir arasındaki mesafe yaklaşık 819 km’dir. Otobüs yolculuğu ise ortalama 13 - 14 saat sürmektedir. Samsun’a sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunuyor. Has Bingöl, Mis Amasya ve Özlem Cizre Nuh Turizm bu firmalar arasında yer alıyor.

Diyarbakır Otogarından(DİŞTİ) kalkan otobüsler Elazığ - Sivas- Amasya güzergahını izlemektedirler. Diyarbakır Samsun arası sefer düzenleyen otobüslerde koltuk arkası televizyon ve konforlu koltuk özellikleri bulunmaktadır. Böylece bu uzun yolculuğun daha çabuk geçmesi sağlanıyor.

Turizm açısından gelişmiş bir şehir olmasıyla ön plana çıkan Samsun, birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en önemli müzeleri Gazi Müzesi, Bandırma Vapuru Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzeleridir. Samsun’un tarihi yapılarını oluşturan Saat Kulesi, İlk Adım Heykeli ve Atatürk Anıtının da görülmesi tavsiye edilir. Manevi değerinin yanı sıra tarihi anlamda da büyük önem taşıyan camilerini de görmeye gidebilirsiniz. Bunlardan bazıları Büyük Cami, Pazar Cami ve Yalı Camidir. Samsun’un Hayvanat Bahçesi de en merak edilen yerlerden biridir. Burası çocuk, genç, yaşlı herkesin ilgisini çekmektedir. Samsun’da ayrıca Sevgi Gölü, Yabancılar Çarşısı, Katolik Kilisesi ve Ladik Gölü gibi yerleri de gezip görmek isteyebilirsiniz. Şehrin öne çıkan lezzetleri ise mantarlı pilav, mantı ve pidedir.

Diyarbakır - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 90 TL olup, bilet fiyatları 90 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Diyarbakır otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr