NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Edirne - Samsun Otobüs Seferleri

Edirne Samsun Otobüs Bileti

Karadeniz’in tarım, gıda ve sanayi merkezi olan Samsun, coğrafi olarak genellikle dağlık araziler ve ormanlık alanlardan oluşan bitki örtüsüne sahiptir. Edirne’den yola çıktığınızda 13,5 saatlik bir seyahat sizi bekliyor olacaktır. 974 km süren bu Edirne - Samsun otobüs yolculuğu sırasında İstanbul, Bayrampaşa ve Sabiha Gökçen güzergahlarından geçerek Samsun yolculuğunuz tamamlanmış olur.

Samsun, Karadeniz bölgesinde olduğu için çok zengin bir mutfağı bulunmaktadır. Burada özellikle pide, balık ve karalahana sarması gibi yöresel lezzetler ön plana çıkıyor.

Samsun’un sembolü haline gelmiş Atatürk anıtı, herkesin görmesi gereken bir değerdir. Aynı şekilde İlk Adım Anıtı da şehir için önemli bir yere sahiptir.

Samsun’un Arkeoloji ve Etnografya müzelerinde şehirde bulunan tarihi eserler bulunuyor. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri görmeniz mümkün.

Müze gezinize Gazi Müzesini görmeye giderek devam edebilirsiniz. Burası geçmişte Atatürk’ün kaldığı bir otelken günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.

Şehrin en büyük camisi olan Büyük Camii, dikkat çeken tarihi yapılardan biridir. Bu cami aynı zamanda Valide Camii olarak da bilinmektedir.

Turistlerin büyük ilgi gösterdiği İtalyan Katolik Kilisesini de görmeye gidebilirsiniz. Tarihi dokusu oldukça etkileyici olan bu bina hala Kilise olarak hizmet veriyor.

Edirne - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti TL olup, bilet fiyatları TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi saattir.

Günde ortalama 0 sefer düzenlenmektedir.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr