Edirne Samsun Otobüs Bileti

En uygun fiyatlarla Edirne Samsun otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferleri. En ucuz 9.999 TL ve en pahalı 0 TL arasında değişen Edirne Samsun otobüs bileti fiyatları ile her tercihe uygun otobüs bileti bulunmaktadır.

Edirne

Edirne Edirne açık 14 ℃ havadurumu

Samsun

Samsun Samsun parçalı az bulutlu 15 ℃ havadurumu

Edirne Samsun Rotası

Karadeniz’in tarım, gıda ve sanayi merkezi olan Samsun, coğrafi olarak genellikle dağlık araziler ve ormanlık alanlardan oluşan bitki örtüsüne sahiptir. Edirne’den yola çıktığınızda 13,5 saatlik bir seyahat sizi bekliyor olacaktır. 974 km süren bu Edirne - Samsun otobüs yolculuğu sırasında İstanbul, Bayrampaşa ve Sabiha Gökçen güzergahlarından geçerek Samsun yolculuğunuz tamamlanmış olur.

Samsun, Karadeniz bölgesinde olduğu için çok zengin bir mutfağı bulunmaktadır. Burada özellikle pide, balık ve karalahana sarması gibi yöresel lezzetler ön plana çıkıyor.

Samsun’un sembolü haline gelmiş Atatürk anıtı, herkesin görmesi gereken bir değerdir. Aynı şekilde İlk Adım Anıtı da şehir için önemli bir yere sahiptir.

Samsun’un Arkeoloji ve Etnografya müzelerinde şehirde bulunan tarihi eserler bulunuyor. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri görmeniz mümkün.

Müze gezinize Gazi Müzesini görmeye giderek devam edebilirsiniz. Burası geçmişte Atatürk’ün kaldığı bir otelken günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.

Şehrin en büyük camisi olan Büyük Camii, dikkat çeken tarihi yapılardan biridir. Bu cami aynı zamanda Valide Camii olarak da bilinmektedir.

Turistlerin büyük ilgi gösterdiği İtalyan Katolik Kilisesini de görmeye gidebilirsiniz. Tarihi dokusu oldukça etkileyici olan bu bina hala Kilise olarak hizmet veriyor.

directions_bus
150'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up