NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Elazığ - Samsun

Elazığ - Samsun Otobüs Seferleri

Elazığ Samsun Otobüs Bileti

Elazığ ile Samsun arasında 671 km’lik bir mesafe bulunuyor. Uçak yolculuğu ile Samsun’a seyahat etme imkanı bulunsa da aktarmalı bir yolculuk ve fiyat ücretleri dolayısıyla kara yolu daha fazla kullanılıyor. Elazığ’dan yapacağınız otobüs yolculuğu ile Samsun’a yaklaşık 11 – 12 saat’te varabilirsiniz. Bu yolculuk Malatya, Tokat ve Amasya güzergahından geçerek gerçekleşmektedir.

Şehir merkezine uzak bir mesafede bulunan Elazığ otogarında birçok şehre sefer düzenleyen otobüs firmaları bulunmaktadır. Elazığ otogarı, aynı zamanda bir aktarma durağıdır. Metro Turizm, Vangölü Turizm ve Elazığ Hazar Turizm gibi firmalar Samsun için yola çıkmaktadırlar. Bu firmaların genelinde yolculara televizyon, ikram ve mola imkanı tanınmaktadır.

Samsun’da gezilecek yerler Doğupark ve Batıpark olmak üzere ikiye ayrılabilir. Doğupark’ta Bandırma Vapuru hemen göze çarpacaktır. Bu vapur aslında müze olarak kullanılmakta ve orijinal vapurun birebir kopyalanmış halidir. Batıpark’ta ise diğer müzeler yer almaktadır. Gazi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzesi burada yer alıyor. Batıpark’ta aynı zamanda fayton gezisi yapma şansınız da bulunuyor. Samsun’da Kuş Cenneti adı verilen Kızılırmak Deltası şehrin doğa harikalarından biridir. Farklı birçok kuş türünün ve çeşitli bitkilerin buluştuğu ortak bir alandır. Samsun’da ayrıca Amisos Tepesi, Yabancılar Çarşısı, Büyük Cami, Akalan Şelaleleri, Mecidiye Caddesi ve Sevgi Gölü gibi yerler mutlaka görülmelidir. Bu şehre gelindiğinde yenmesi gereken lezzetler ise pide, balık, keşkek ve mısır çorbasıdır.

Elazığ - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 70 TL olup, bilet fiyatları 75 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 11 saattir.

Günde ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Elazığ otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr