NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Erzincan - Samsun

Erzincan - Samsun Otobüs Seferleri

Erzincan Samsun Otobüs Bileti

Coğrafi özellikleri Samsun’u her dönem Karadeniz bölgesinin en önemli limanlarından biri haline getirmiştir. Erzincan ile Samsun arasında 442 km’lik bir yol bulunmaktadır. 7,5 - 8 saatlik bir seyahatin ardından Samsun’a varabilirsiniz. Seyahatiniz Reşadiye, Taşova ve Havza güzergahları üzerinden gerçekleşmektedir.

Samsun’da birçok ünlü cami bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Büyük Cami, Yalı Cami, Kurşunlu Cami ve Kale Cami’sidir. 

Bu şehre geldiğinizde meşhur kaplıcalara gidebilirsiniz. Şifa Hamamı, Havza Kaplıcaları, Çifte Hamam ve Sadi Paşa Hamamı en çok gidilenler arasında yer alıyor.

Samsun’un en önemli anıtları ise Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtıdır. Bu iki anıt şehrin izlerini taşıyan detayları ile Samsun’un sembolü haline gelmiştir.

Samsun’da yaz aylarında denize girilecek harika sahiller bulunuyor. Bunların başında Alaçam Geyikkoşan sahili geliyor. Temiz kumu ve geniş denizi ile hizmet veriyor. 

Bu şehirde mesire alanları da oldukça fazla bulunuyor. Orman Fidanlığı, Çakırlar Korusu ve Hasköy gibi mekanlar piknik yapmak ve keyifli zaman geçirmek için en ideal yerlerden sayılabilir.

Samsun’dan dönmeden önce hediyelik eşyalar satın almak isteyebilirsiniz. Şehrin kendisine özgü olan keten bezden yapılmış birçok eşya bulabilirsiniz.

Samsun’un yöresel yemeklerinden ise Mısır Çorbası, Hamsili Pilav ve Keşkek gibi lezzetleri tadabilirsiniz.

Erzincan - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 68 TL olup, bilet fiyatları 68 TL'ye kadar yükselmektedir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Erzincan otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr