NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Erzurum - Samsun

Erzurum - Samsun Otobüs Seferleri

Erzurum Samsun Otobüs Bileti

Tarihi mekanları ile turistik açıdan zengin bir kent olan Samsun, ülkemizin en kalabalık şehirlerindendir. Erzurum’dan yol çıktığınızda uzun bir yolculuk sizi bekler. Ortalama 10 - 11 saatlik bir seyahatin ardından 633 km yol gitmiş olursunuz. Erzurum Samsum arası otobüs yolculuğunuz Bayburt, Trabzon ve Giresun güzergahlarından geçerek tamamlanmaktadır.

Bu şehre geldiğinizde görülecek çok fazla önemli yer bulunuyor. Lezzetli yemekleri, tarihi ve kültürel açıdan zengin yapılarıyla dolu bir Samsun turu sizi bekliyor.

Samsun’da yaşayan insanların yaptırdığı İlk Adım Anıtı, özellikle turistlerin en çok görmeye gittiği yapılardan biridir. Bu anıt şehrin en önemli figürlerini üzerinde taşıyor. Şuanda müze olarak kullanılan Bandırma vapurunda da balmumu heykelleri ve birçok tarihi eseri görmek mümkün. Samsun’a gelip teleferik keyfi yapmamak olmaz. Teleferik ile Amosis tepesine çıkarak muhteşem manzarayı keşfedebilirsiniz. Samsun Büyük Camii, şehrin en önemli eserleri arasında yer alıyor. Samsun’da yeşil alanlar ve doğal bir ortam arıyorsanız Meşe Tesislerine gidebilirsiniz. Bir diğer alternatif olarak da Hayvanat bahçesine uğrayabilirsiniz. Burası, Karadeniz bölgesinin en büyük hayvanat bahçesi olarak biliniyor. Şehrin sahillerini ziyaret etmek içinse Atakum, İncesu ve Çatalçam gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Samsun’un yöresel yemeklerinden ise haşhaşlı çörek, trit ve kaz asmasını deneyebilirsiniz.

Erzurum - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 68 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 12 saat 15 dakikadır.

Günde ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Erzurum otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr