NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Eskişehir - Samsun

Eskişehir - Samsun Otobüs Seferleri

Eskişehir Samsun Otobüs Bileti

Öğrenci şehri olarak akıllarda yer eden Eskişehir’den Samsun’a varabilmek için 649 km’lik bir yol gitmek gerekiyor. Ortalama 9,5 – 10 saat süren yolculuk boyunca Ankara, Kırıkkale ve Sungurlu güzergahlarından geçilmektedir. Her şehir için seferi bulunan Eskişehir otogarından Metro Turizm, Fındıkkale Turizm ve Özgül Bafra Turizm gibi firmalar ile Samsun’a gidilmektedir. Eskişehir Samsum otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir en uygun sefer için koltuğunuzu sitemiz üzerinden ayırabilirsiniz. Eskişehir otogarına ise tramvay ve otobüsler ile ulaşılabilmektedir.

9 saatten fazla süren bu yolculuk sırasında vakit geçirmek için koltuk televizyonları bulunuyor. Bazı otobüs firmalarında internet de bulunmaktadır. Böylece yolcuların seyahatleri daha keyifli hale getirilmiş oluyor.

Müze gezmeyi seviyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Samsun’da gezip görülecek birçok müze bulunuyor. Şehrin tarihi geçmişi dolayısıyla önemli eserlerin yer aldığı müzelerden bazıları Gazi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzeleridir. Samsun’un kaplıcaları ve hamamları da oldukça meşhurdur. Bunlardan Şifa Hamamı, Sadi Paşa Hamamı ve Havza Kaplıcaları’na genellikle çok sık gidilmektedir. Camileri de önemli yere sahip Samsun’da Yalı Cami, Büyük Cami ve Kale Camisi görülmesi gereken değerler arasındadır. Samsun’da mesire alanları da ön plana çıkmıştır. Çakırlar Korusu ve Orman Fidanlığında piknik yapılabilmektedir. Sıcak bir mevsimde gelindiğinde ise Samsun’un sahillerinde keyifli zaman geçirilebilir. Geyikkoşan ve Alaçam, şehrin en güzel sahillerini oluşturuyor. Samsun’un lezzetli yemeklerinden ise Hamsili Pilav ve pide yenilmesi tavsiye edilmektedir.

Eskişehir - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 58 TL olup, bilet fiyatları 70 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 9 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Eskişehir otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr