NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Gümüşhane - Samsun

Gümüşhane - Samsun Otobüs Seferleri

Gümüşhane Samsun Otobüs Bileti

Gümüşhane’den Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden biri olan Samsun’a yapılan otobüs yolculukları yaklaşık 7 – 8 saat sürmektedir. Trabzon, Görele ve Giresun güzergahları üzerinden gerçekleşen bu yolculuğun toplam mesafesi 380 km’dir.

Gümüşhane’den Samsun’a havayolu ile ulaşım bulunmadığı için özel araçlar ve otobüsler tercih edilmektedir. Küçük bir alana sahip Gümüşhane otogarında her şehre sefer bulunmamaktadır. Samsun’a gitmek için Metro Turizm, Vangölü Turizm ve Lüks Gümüşhane Turizm gibi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir. Bu firmaların çoğunda televizyon ve internet hizmeti bulunmaktadır. 8 saate yakın bu seyahatte firmaların yolcularına ikramları da bulunmaktadır.

Samsun’da oldukça değer verilen Bandırma Vapuru, bu şehre gelen herkesin büyük ilgi gösterdiği bir yerdir. Hem görsel açıdan hem de manevi açıdan oldukça önemli bir müzedir. Buraya geldiğinizde daha eğlenceli yerler görmek isterseniz Amisos Tepesine gidebilirsiniz. Burası yüksek bir tepede olduğu için teleferik ile ulaşım sağlanmaktadır. Amisos Tepesi, Batıpark’ta yer almaktadır. Batıpark’a geldiğinizde güzel bir fayton gezisi de yapabilirsiniz. Yolları gezi ve yürüyüşler için oldukça elverişlidir. Samsun’un en güzel göllerinden biri olan Ladik Gölü, birçok sporun da yapıldığı bir alandır. Aynı zamanda kafa dinlemek için birebirdir. Samsun’a gelindiğinde görülmesi gereken diğer yerler ise Akalan Şelaleleri, Sevgi Gölü, Amazon Köyü ve Kuş Cennetidir. Şehrin zengin mutfağından öne çıkan yemeklerse tirit, keşkek, balık ve pidedir.

Gümüşhane - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 40 TL olup, bilet fiyatları 45 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 7 saat 30 dakikadır.

Günde ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Gümüşhane otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr