NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Hatay - Alanya Otobüs Seferleri

Hatay Alanya Otobüs Bileti

Hatay otogarından hareket eden otobüsler Adana ve Mersin'i geçtikten sonra Silifke - Anamur yolunu takip ederek Alanya'ya ulaşmaktadır.


605 km'den oluşan bu güzergahtaki yolculuğunuz ortalama 11 saat sürecektir. Güney paralelinde gerçekleşecek bu seyahat sonunda benzer Akdeniz ikliminin dışında, yerli ve yabancı turistin sıkça tercih ettiği turistik belde Alanya sizi karşılıyor olacak.

Özellikle yaz aylarıyla birlikte hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğrayan Alanya’ya ülkemizin birçok noktasından otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir ve Hatay da bu noktalardan bir tanesidir. Gün içerisinde çok sayıda sefer imkanı bulunması sayesinde bilet bulmakta genellikle ciddi sıkıntılarla karşılaşılmamaktadır. Bununla birlikte yaz aylarında ya da bayramlar ve yarıyıl tatili gibi yoğunluk yaşanan dönemlerde seyahat etmeyi planlayanların biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

Hatay ile Alanya arasındaki karayolu mesafesi en az 587 kilometredir.

Damlataş Mağarası, Ulaş Plajı, Alanya Kalesi, Selinus Antik Kenti, Kızıl Kule, Alanya Müzesi, Sapadere Kanyonu ve Kleopatra Plajı Alanya denildiğinde akla gelen yerlerden sadece birkaç tanesidir.

Hatay - Alanya Arası

En ucuz otobüs bileti 50 TL olup, bilet fiyatları 60 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 13 saattir.

Günde ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Alanya Hatay otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Alanya'da Ne, Nerede Yenir?
Alanya'nın En Beğenilen Lezzet Durakları...
Dim Çayı
Toroslardan doğan çay.
Damlataş Mağarası
Astım hastalarının hastanesi..
Alanya Kalesi
Gün batımını bir de Alanya Kalesi'nden izlemelisiniz.

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr