Dörtyol Otogarı

Dörtyol, Hatay’ın en önemli ilçelerinden biridir. İlçenin şehirler arası ulaşım ihtiyacının karşılanması amacıyla ilçe merkezine çok yakın bir konumda küçük bir otogar inşa edilmiştir. İlçe merkezine 4 km uzaklıktaki otogar 1999 yılında açılmıştır.

Dörtyol Otogarı’nda, Hatay merkezli otobüs firmaları; Has Turizm, Jet Turizm, CSR Seyahat, Hediye Sen Turizm, Hatay Nur Seyahat, Lüks Adana Seyahat, Hatay Öztur Turizm, Hatay Güney Tur ve Özpan Turizm olmak üzere birçok otobüs firması ulaşım hizmeti vermektedir. Türkiye’nin diğer şehirlerinden Dörtyol Otogarı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular, Hatay Otogarı aktarmalı otobüslerle Dörtyol Otogarı’na ulaşım sağlayabilirler.

Dörtyol Otogarı’nda, 1 adet yazıhane, 1 adet büfe, yolcu bekleme alanları ve WC’ler bulunmaktadır.

Dörtyol Otogarı İletişim Bilgileri

Adres: Numune Evler Mahallesi, Şehit Polis Necati Keskin Bulvarı, No:101, 31600 Dörtyol/Hatay

Telefon: 0 326 712 16 99

Dörtyol Otogarı’na Taksi İle Ulaşım

Dörtyol Otogarı’na ulaşımda en sık kullanılan yollardan biri ticari taksilerdir. Bulunduğunuz konuma en yakın taksi durağından çağıracağınız taksilerle otogara rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi durakları, adresleri ve ulaşabileceğiniz telefon numaraları ise aşağıda yer almaktadır:

Bizim Taksi Durağı Adres: Sanayi Mahallesi, Özel Caddesi, No:16 Dörtyol/Hatay / Telefon: 0 326 713 42 42

Çiçek Taksi Durağı Adres: Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Özkul Çolak Caddesi, Payas/Dörtyol/Hatay /

Telefon: 0 326 755 44 66

Payas Taksi Durağı Adres: Karacami Mahallesi, Şehit Yüzbaşı Ali Oğuz Bulvarı, Dörtyol/Hatay / Telefon: 0 326 755 19 19

Bip Taksi Durağı Adres: Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Özkul Çolak Caddesi, No:9 Dörtyol/Hatay /

Telefon: 0 538 555 50 84 – 0 542 376 51 61

Dörtyol Otogarı’ndan, şehir merkezine, diğer ilçe ve köylere ulaşım sağlamak için de terminal çıkışında bulunan taksi durağındaki taksileri kullanabilirsiniz.

Dörtyol Otogar Taksi Durağı Adres: Numune Evler Mahallesi, Şehit Polis Necati Keskin Bulvarı, No:101, 31600 Dörtyol/Hatay

Telefon: 0 326 712 22 76

Dörtyol Otogarı’na Yolcu Servisleri ile Ulaşım

Dörtyol Otogarı’na, ulaşım sağlayabileceğiniz bir diğer alternatif, otobüs firmalarına ait ücretsiz servis araçlarıdır. Otobüs firmalarının yolcularına ücretsiz servis hizmeti ile Hatay şehir merkezinden, diğer ilçe ve köylerinden otogara ulaşım sağlamanız mümkündür. Yolcu servis saatleri ve güzergahları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi otobüs firmalarından alabilirsiniz.

Dörtyol Otogarı’na Minibüs ile Ulaşım

Dörtyol Otogarı’na, ilçe merkezinden ve diğer ilçeler sefer düzenleyen minibüs hatları bulunmaktadır. Minibüs hatlarından size en yakın konumdakini belirleyerek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dörtyol’da Neler Yapılır?

Şehir merkezine 84 km uzaklıktaki Dörtyol, tarım ve turizm açısından önemli bir yerleşim yeridir. Milli mücadeleyi başlatan ilk kurşunun sıkıldığı yer olan Dörtyol’a sizin de yolunuz düşerse; her yıl aralık ayında yapılan İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali’ne katılıp, Kurşun Anıtı’nı görmeden, Yeniyurt Sahili’nde denize girmeden, Topaktaş ve Çökek yaylarını gezmeden ve Değirmenli Şelale’de piknik yapmadan sakın dönmeyin.

Dörtyol’da Nereler Gezilir?

Tarihi çok eski eskiye dayanan Dörtyol, doğal alanlarının yanı sıra tarihi mekanlarıyla da yerli turistlerin ilgisiniz çekmektedir. Siz de otobüs saatinizi beklerken, Dörtyol’un tarihi kalıntılarını, anıtlarını ve doğal güzelliklerini gezerek zamanınızı en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte o yerlerden bazıları şunlardır.

  • Payas Kalesi 
  • Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi 
  • Cin Kulesi 
  • Mancınık Kalesi 
  • Beşikgöl 
  • Sokullu Kervansarayı 
  • İsos Harabeleri 
  • Kinet Höyüğü

Dörtyol Otogarı Haritası

Hatay Otogarları

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up