Kırıkhan Otogarı

Şehir merkezine 44 km uzaklıktaki Kırıkhan, Hatay’ın en büyük ilçesidir. D825 Kahramanmaraş – Antakya Kara Yolu’nun içinden geçtiği Kırıkhan, kuzeyde Kahramanmaraş ve Gaziantep, güneyde ise Antakya ile ulaşımı sağlayan bir köprü görevi görmektedir. İlçenin zamanla artan ulaşım ihtiyacının karşılanması amacıyla 2011 yılında ilçe merkezine 1,4 km uzaklıkta bir otogar inşa edilmiştir.

Hatay merkezli birçok otobüs firması hizmet verdiği Kırıkhan Otogarı’na Türkiye’nin farklı şehirlerinden ulaşım sağlamak isteyen yolcular Hatay Otogarı üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirler.

Kırıkhan Otogarı’nda otobüs firmalarına ait 6 adet yazıhane, yolcu bekleme salonları, WC’ler ve sıcak bir çay içebileceğiniz çay ocağı bulunmaktadır.

Kırıkhan Otogarı iletişim Bilgileri

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Devlet Bahçeli Bulvarı, 31440 Kırıkhan/Hatay

Telefon: 0 326 344 12 12

Kırıkhan Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlanır?

İlçe merkezine çok yakın bir konumda yer alan otogara, dolmuş, taksi ve otobüs firmalarına ait ücretsiz servis araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogarın, ilçe merkezine yakın bir konumda olması nedeniyle yolcular 15 dakikalık bir yürüyüşün ardında da otogara ulaşabilirler.

Kırıkhan Otogarı’na Taksi İle Ulaşım

Otogara ulaşım sağlamda kullanabileceğiniz alternatiflerden biri ticari taksilerdir. Taksilerle otogara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi durakları ve telefon numaraları aşağıda yer almaktadır:

  • Hastane Taksi Durağı Adres: Bahçelievler Mahallesi, Hastane Sokak, Kırıkhan/Hatay / Telefon: 0 326 344 22 00
  • Kırıkhan Emniyet Taksi Adres: Kurtuluş Mahallesi, Kahramanlar Caddesi, Kırıkhan/Hatay / Telefon: 0 535 201 40 14

Kırıkhan Otogarı’na Yolcu Servisleri İle Ulaşım

Kırıkhan Otogarı’na, yolculuk yapacağınız otobüs firmalarına ait servis araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolcu servis saatleri ve güzergahları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi otobüs firmalarından alabilirsiniz.

Kırıkhan Otogarı’na Minibüs ile Ulaşım

Otogara, her gün düzenli olarak ilçe merkezinden ve diğer ilçelerden sefer düzenleyen minibüslerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kırıkhan’da Neler Yapılır?

Hatay’ın tek doğal gölü, Gölbaşı Gölü’ne sahip olan Kırıkhan, içinde çok derin bir kültür ve tarih barındırmaktadır. Eğer yolunuz Kırıkhan’a düşerse; tarihi köprü ve mağaralarını gezmeden, ortasında küçük bir adacık olan Gölbaşı Gölü’nde balık tutmadan, Alan Yaylası’na çıkmadan, Geleneksel Kırıkhan Bahar Şenliği’ne katılmadan ve Kırıkhan kavununun tadına bakmadan sakın dönmeyin.

Kırıkhan’da Nereler Gezilir?

Sınırları içerisinde ünlü din bilgini Beyazıd-ı Bestami Türbesi’ni barındıran Kırıkhan, Helenistik dönemden kalma kale kalıntıları ve su kemerleri ile yerli turistlerin ilgisini çeken önemli bir yerleşim yeridir. Otobüs saatinize daha zaman varsa siz de Kırıkhan’ın doğal ve tarihi yapılarını gezerek zamanını en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. İşte o yerlerden bazıları şunlardır:

  • Darb-ı Sark Kalesi 
  • Beşkardeşler Mağarası 
  • Danaahmetli Köprüsü 
  • Muratpaşa Köprüsü 
  • Bakras Kalesi 
  • Kanuni Sultan Süleyman Camisi 

Kırıkhan Otogarı Haritası

Hatay Otogarları

Yorumunuzu paylaşın

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up