NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Iğdır - Samsun

Iğdır - Samsun Otobüs Seferleri

Iğdır Samsun Otobüs Bileti

Görkemli ve tarihi anıtlarıyla ünlü bir şehir olan Samsun, Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için adım attığı ilk şehir olmasıyla önemli bir yere sahiptir. Iğdır'dan Samsun'a toplamda 926 km’lik bir yol giderek bu liman şehre ayak basabilirsiniz. Yaklaşık 15 – 15,5 saat süren seyahatiniz Erzurum, Trabzon, Gümüşhane ve Terme gibi güzergahlarından geçerek tamamlanmaktadır. Iğdır Samsun arası otobüs seferleri düzenleyen firmalardan Metro ve Iğdırlı Turizm'in biletlerini onlinebilet.com'dan rahatça satın alabilirsiniz.

Nüfus bakımından kalabalık bir şehir olan Samsun, gezilecek alanları ile ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Hem eğlenmek hem de tarihi bir gezi yapmak için en doğru şehirlerden biridir. Aynı zamanda zengin mutfağıyla da göz doldurmaktadır. Özellikle karalahana dolması, Haluçkası, İçli mantısı ve Çarşamba pidesi ile öne çıkmıştır.

Samsun’da Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı ve İlk Adım Heykeli gibi değerler şehirde manevi açıdan büyük önem taşıyor. Yerli ve yabancı turistler bu tarihi değerlere yoğun ilgi göstermektedirler. Özellikle heykel ve anıtın önünde yoğun bir fotoğraf çekimi yaşanmaktadır.

Burada Amisos Tepesi, Akalan Şelaleleri ve Ladik Gölü gibi alanlarda doğa gezisi yapabilirsiniz. Temiz hava ve huzurlu bir ortam sunan bu alanlar gezi listenize eklemek isteyeceğiniz yerleri oluşturuyor. Doğal güzellikler arasında Kuş Cenneti, Amazon Köyü, Kabaceviz Şelaleleri, Tekkeköy Mağaraları ve Sevgi Gölü de bulunuyor. Buraları da görmek isteyebilirsiniz.

Iğdır - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 100 TL olup, bilet fiyatları 100 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 15 saattir.

Günde ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Iğdır otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr