İstanbul Alanya Otobüs Bileti

En uygun fiyatlarla İstanbul Alanya otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs seferleri. En ucuz 200 TL ve en pahalı 351 TL arasında değişen İstanbul Alanya otobüs bileti fiyatları ile her tercihe uygun otobüs bileti bulunmaktadır.

İstanbul Alanya Otobüs Seferi Özet Bilgileri

En Hızlı Sefer16s
Sefer Düzenleyen Firma Sayısı 1
En Ucuz Fiyat 200 TL
En Düşük Fiyatlı Firma Metro Turizm

İstanbul Alanya Otobüs Saatleri

21:00
İstanbul SilivriAlanya
2+1
351 TL
19:00
İstanbul SilivriAlanya
2+1
250 TL
16:45
İstanbul SilivriAlanya
2+2
200 TL

İstanbul

İstanbul İstanbul kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur 15 ℃ havadurumu

Alanya

Alanya

İstanbul Alanya Rotası

İstanbul Bayrampaşa veya Harem otogarından otobüse biniş yaptıktan sonra sizi yaklaşık 820 kilometrelik bir yolculuk bekliyor. Genellikle Kütahya - Isparta güzergahı üzerinden Antalya'ya ulaşan araçlar buradan Manavgat yolunu takip ederek Alanya'ya varmaktadır.

Genellikle iki mola vermeyi tercih eden firmaların neredeyse hepsi araçlarında TV yayını, internet ve rahat koltuk gibi donanımlar bulundurmaktadır. Yaklaşık 12 saat sürmekte İstanbul - Alanya arası yolculuğunuz bazı firmaların farklı güzergah tercihlerinden dolayı 15 - 16 saate kadar uzayabilmektedir.

Hem yerli hem de yabancı turistlerin tercih ettiği tatil beldelerimizden bir tanesi olan Alanya’ya ülkemizin birçok noktasından otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir ve İstanbul da bu noktalardan bir tanesidir. İstanbul’dan Alanya’ya otobüs yolculuğu ortalama 13 saat sürmekte olup bu güzergahta hizmet veren çok sayıda otobüs firması bulunmaktadır. Birden fazla firma alternatifi olması ise günlük sefer sayılarına yansımaktadır ve bu sayede de bilet bulmakta genellikle sıkıntı yaşanmamaktadır. Ancak özellikle yaz aylarında ve bayramlar, yarıyıl tatili gibi özel dönemlerde seyahat etmeyi planlayanların biletlerini mümkün olduğunca erken satın almalarında fayda vardır.

İstanbul ile Alanya arasındaki karayolu mesafesi en az 785 kilometredir.

Alanya denildiğinde ilk akla gelen yerlerden bazıları Kleopatra Plajı, Damlataş Mağarası, Alanya Kalesi, Dim Çayı, Ulaş Plajı, Sapadere Kanyonu ve Kızıl Kule’dir.

İstanbul Alanya Otobüs Seferleri

Otobüs FirmasıOtobüs YerleşimiOtobüs Bilet Fiyatı
Metro Turizm2+1351 TL

directions_bus
200'den fazla
Otobüs Firması

lock
Güvenli Ödeme
(0 Komisyon)

done
Kolay ve hızlı bilet alma

event_busy
Online İptal Kolaylığı

keyboard_arrow_up