NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Sinop Otobüs Bileti > İstanbul - Sinop

İstanbul - Sinop Otobüs Seferleri

İstanbul Sinop Otobüs Bileti

Muhteşem koyları ve denizi ile Karadeniz’in kıyı şehirlerinden biri olan Sinop’a ortalama 10-11 saatlik bir yolculukla varabilirsiniz. İstanbul’dan 690 km olan bu şehre seyahat etmek için birçok otobüs firması hizmet veriyor. İstanbul’dan Sinop’a yolculuk esnasında Bolu - Gerede - Çerkeş - Boyabat güzergahını kullanıyor. Metro Turizm başta olmak üzere İstanbul - Sinop arası otobüs seferleri düzenleyen firmaların seferlerini onlinebilet.com ile listeleyebilir, karşılaştırabilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Yemyeşil doğası ve sıkça yağan yağmurlarıyla meşhur bir şehir olan Sinop’a varmadan önce Adapazarı ve Bolu şehirlerinden geçerek Samsun yolu üzerinden yolculuğunuz devam ediyor. Karadeniz’in en kuzeyinde yer alan tek doğal liman olarak da anılan Sinop, bitki örtüsü ve kumsallarıyla mutlaka görülmesi gereken yerleriyle keşfe çıkabileceğiniz illerimizden biri.

Sinop’ta gezip görülecek yerlerin başında Hamsilos Koyu, İnceburun Feneri ve Sinop Kalesi geliyor. Tarihi ve mimari eserler için müze haline getirilen Sinop Cezaevi, Balatlar Kilisesi ve Boyabat Kaya Mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Sinop, tertemiz orman ve sahil havası almak için en doğru yerlerden biridir. Doğanın ve denizin keyfini çıkarmak için Kumkapı Plajı, Sarıkum Plajı ve Korucuk Köyü tercih edilebilir. Sinop’un yemek kültürü de oldukça zengin. Oraya gittiğinizde mutlaka kuyu kebabı, Sinop mantısı ve nokul gibi yemeklerin yenmesi tavsiye edilir. Onun dışında daha hafif bir şeyler yemek içinse balık çeşitlerini deneyebilirsiniz. Sinop’tan hatıra olarak ise peşkir, bıçak, mahrama ve gemi maketleri alabilirsiniz.

İstanbul - Sinop Arası

En ucuz otobüs bileti 80 TL olup, bilet fiyatları 80 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 10 saat 59 dakikadır.

Günde ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Sinop İstanbul otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sinop'ta Ne Yenir?
Sinop'un meşhur yemekleri..
Hamsilos Koyu
Çam ormanları ile denizin muhteşem birleşmesi..
Erfelek Tatlıca Şelaleleri
Sakin ve huzur verici doğa harikası..
Sinop'ta Gezilecek Yerler
Sinop'a gittiğinizde görmeniz gereken yerlerin listesi.
Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr