NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Karabük - Samsun

Karabük - Samsun Otobüs Seferleri

Karabük Samsun Otobüs Bileti

Karabük’ten Samsun’a giden otobüsler Osmancık - Merzifon - Havza güzergahını izlemektedirler. Yaklaşık 429 km’lik mesafesi bulunan Samsun’a otobüs ile 7 - 7,5 saatlik bir yolculukla varabilirsiniz. Karabük üzerinden uçak yolculuğu bulunmadığı için kara yolu ulaşımı tercih edilmektedir. Otobüs yolculuğu Karabük otogarından başlamaktadır. Otogar şehir merkezinde yer almaktadır.

Karabük, Zonguldak’tan ayrılıp il olmuştur. Karabük'ten Samsun’a sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında ilk sırada Metro Turizm bulunmaktadır. Metro Turizm yolcularına keyifli zaman geçirmeleri için otobüslerinde koltuk arkası televizyon ve rahat koltuk gibi imkanlar sunmaktadır.

Samsun’da bulunan Sevgi Gölü ve Ladik Gölü, şehrin en doğal alanlarıdır. Bu göllerin çevresinde piknik yapılacak imkanlar bulunmaktadır. Şehirde mesire alanları da oldukça fazladır. En fazla ilgi görenleri Çakırlar Korusu ve Canik Meşe Tesisleridir. Sıcak mevsimlerin ilgi gösterilen yerleri ise Çatalcam plajı ve Atakum sahilleridir. Samsun’da birçok hamam ve kaplıca da bulunuyor. Hamamyağı Kaplıcası, bu alanda en ünlüsüdür. Kış aylarında yoğun ilgi gösterilen yerler arasında Ladik Akdağ Kayak merkezi yer alıyor. Samsun’un tarihini yansıtmak için yapılan Atatürk Anıtı ve İlk Adım Heykeli yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle bu önemli anıtları Samsun’a geldiğinizde mutlaka göreceksiniz. Amisos Tepesi ve Amazon Köyü, Samsun’da gezilecek en güzel alanlardır. Amisos Tepesinde muhteşem bir manzarayla karşılaşırken, Amazon Köyünde ise savaşçı kadınların heykellerini göreceksiniz.

Karabük - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 60 TL olup, bilet fiyatları 65 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 7 saat 5 dakikadır.

Günde ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Karabük otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr