NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 

Kars - Samsun Otobüs Seferleri

Kars Samsun Otobüs Bileti

Her mevsim ayrı güzellikte, doğal ve kültürel zenginlerin hepsini içerisinde barındıran Samsun, Karadeniz’in en gelişmiş şehirleri arasında yer alıyor. Bu şehre yapacağınız yolculuk Kars’tan ortalama 13 – 14 saat sürmektedir. Sarıkamış, Erzurum ve Ordu güzergahları üzerinden gerçekleşen yolculuğunuz 850 km’lik bir mesafeye sahiptir. Kars Samsun arası ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarına onlinebilet.com'dan ulaşabilir, indirimli internetten bilet satış fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Samsun’da güneşli güzel bir havaya denk geldiyseniz doğa atmosferi yaşayacağınız yerlerin başında Borabay Gölü ve Kuş Cenneti geliyor. Buralarda piknik yapma şansınız da bulunuyor.

Samsun’da görmeniz gereke en önemli yerlerden biri de Bandırma Vapuru’dur. Orijinalinin aynısı olan bu vapur, müze olarak kullanılmaktadır. İçerisinde Atatürk ve o döneme ait birçok eser bulunuyor.

Bu şehre geldiğinizde birçok müzenin olduğunu fark edeceksiniz. Arkeoloji ve Etnografya, Atatürk Evi ve Gazi Müzesi mutlaka görülmesi gereken değerli müzeler arasında yer alıyor.

Müzelerin ardından teleferik keyfi yapabilirsiniz. Bu ulaşım yoluyla Amisos tepesine varabilir, manzara eşliğinde oradaki restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca Sevgi Gölü, Ladik Gölü, Amazon Köyü ve şehrin önemli eserlerinden biri olan Atatürk Anıtı ile İlk Adım Heykeli, görülmesi tavsiye edilen yerleri oluşturuyor.

Son olarak Samsun’un pide ve balıkları oldukça meşhurdur. Bu lezzetleri tatmadan Samsun’dan dönmeyin.

Kars - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 100 TL olup, bilet fiyatları 100 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 14 saattir.

Günde ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Kars otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr