NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Karabük Otobüs Bileti > Kastamonu - Karabük

Kastamonu - Karabük Otobüs Seferleri

Kastamonu Karabük Otobüs Bileti

Karabük’e yolculuklar Kastamonu otogarından başlıyor. Otogarın şehrin merkezine yakın olması ulaşımı kolaylaştırıyor. Kastamonu ile Karabük arasındaki mesafe oldukça kısadır. Bu nedenle iki şehir arsında uçak yolculuğu bulunmuyor. Otobüslerle yolculuk ise yaklaşık 2 – 2,5 saat sürüyor. 112 km’lik bu yolculuk için sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunuyor. Metro Turizm bunlardan biridir.

Karabük için yola çıkan otobüsler Araç – Safranbolu güzergahını izlerler. Otobüslerde koltuk arkası televizyonu ve müzik yayını özellikleri bulunuyor. Eğlenceli zaman geçirerek Karabük’e aynı gün içerisinde hem gidip hem de dönebilirsiniz.

Karabük’te gezip görülecek birçok cami bulunuyor. Bu camiler arasında Dağdelen Camisi, Lütfiye Camisi ve Hidayetullah Camisi bulunmaktadır. Safranbolu’da bulunan Hıdırlık Tepesine giderek ilçeyi tepeden görebilirsiniz. Bu tepe özellikle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir yerdir. Tokatlı Köprüsü de Karabük’ün önemli değerleri arasındadır. Eskipazar Kaya Mezarlarını da görmeye gidebilirsiniz. Tarihi Bizans dönemine dayanan bu mezarlar Hadrianapolis harabelerinde yer almaktadır. Eskipazar’a geldikten sonra Sorgun Yaylasına da gidilebilir. Bu yayla şehrin doğa harikalarından biridir. Safranbolu Kent Tarihi Müzesi de Karabük’te önemli bir konuma sahiptir. Bu müze 10 yıldır şehirde bulunmaktadır. Bir diğer önemli müze de Mümtazlar Gezi Evidir. Ayrıca Yörük Köyünde yer alan Sipahioğlu Konağına giderek harika bir mimariyle karşılaşabilirsiniz. Karabük’e özgü en lezzetli tatlar ise Şehzade Pilavı, Kuyu Kebabı, Zerde, Gözleme ve Safranbolu Bükmesidir. 

Kastamonu - Karabük Arası

En ucuz otobüs bileti 18 TL olup, bilet fiyatları 40 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 1 saattir.

Günde ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Karabük Kastamonu otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 


Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr