NEREDEN
NEREYE
GİDİŞ TARİHİ
 
Online Bilet > Samsun Otobüs Bileti > Kastamonu - Samsun

Kastamonu - Samsun Otobüs Seferleri

Kastamonu Samsun Otobüs Bileti

Kastamonu’dan yola çıkan otobüsler Boyabat - Gerze - Bafra güzergahı üzerinden yolculuk yapmaktadır. İki şehir arasındaki 290 km’lik bu mesafeyi aşmak için yaklaşık 5 - 6 saatlik bir yolculuk yapılması gerekiyor. Karayolu ulaşımı dışında uçak yolculuğu için İstanbul aktarmalı seferler bulunmaktadır. Kastamonu Samsun arası ullaşımda, otobüs ile seyahatlerin en fazla 6 saat sürmesi ve bilet fiyatlarının uygun olması kara yolu ulaşımını cazip hale getirmiştir.

Kastamonu'dan Samsun’a sefer düzenleyen otobüs firmalarının başında Metro Turizm geliyor. Kazım Karabekir Caddesi’nde yer alan Kastamonu Otogarından yolculuğunuz başlamaktadır. Metro Turizm’in televizyon ve müzik yayını gibi özellikleri bulunmaktadır.

Samsun, hem tarihi hem de kültürel açıdan zengin özelliklere sahip bir şehirdir. Değerli eserleri ve doğal güzellikleri ile gezilecek birçok yeri bulunuyor. Bu şehirde fayton turu ve teleferik gezisi gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Teleferiği kullanarak Amisos tepesine kolayca varabilirsiniz. Fayton gezisi ise Batıpark’ta bulunan sahillerde yapılmaktadır. Daha sonra Kuş Cennetine uğrayarak muhteşem bir doğa ile karşılaşacaksınız. Burası temiz hava ve kuşların olduğu harika bir alandır. Buraya benzer diğer yerler ise Sevgi Gölü ve Ladik Gölüdür. Bu iki gölün çevresinde oturabileceğiniz kafeler de bulunmaktadır. Yazın çoğunluğun uğrak yeri olan Geyikkoşan ve Yakakent plajı, sıcak havalarda zamanın en iyi değerlendirildiği yerlerdir. Plajın denizi oldukça temiz ve geniştir. Samsun’a gelip de yenmesi gereken yöresel yemeklerden ise balık ve karalahana sarması tavsiye ediliyor.

Kastamonu - Samsun Arası

En ucuz otobüs bileti 40 TL olup, bilet fiyatları 40 TL'ye kadar yükselmektedir.

Ortalama yolculuk süresi 5 saat 5 dakikadır.

Günde ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.

Dönüş bileti için, Samsun Kastamonu otobüs seferleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Sefer Düzenleyen Firmalar

Onlinebilet.com

twitter ikonu facebook ikonu google plus ikonu
ipektr